Bayramlıklarına kavuşan çocuklar mutlu

Bayramlıklarına kavuşan çocuklar mutlu

09.08.2019 12:24:27

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kurban Bayramı öncesinde 22 bin çocuğa bayram kıyafet hediye etti. Kıyafetleri muhtarlıklara çocuklara dağıtmak üzere teslim eden Başkan Yılmaz ve ekip arkadaşları iki bayramda Silivri'de toplamda 42 bin bayramlığı sahiplerine ulaştırmış oldular.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Kurban Bayramı öncesinde bayramlık kıyafet dağıtarak ilçedeki çocukların yüzünü güldürdü. 35 mahalle muhtarına bayramlıkların teslim edilmesini sağlayan Başkan Yılmaz ve ekibi bazı mahallelerde kıyafetleri bizzat kendisi vererek çocukların bayramını kutladı. 22 bin bayramlık hazırlatan Başkan Yılmaz, çocukların bayram sevincine ortak oldu.

42 BİN PARÇA BAYRAMLIK DAĞITILDI

Silivri Belediyesi tarafından Ramazan Bayramı'nda 20 bin, Kurban Bayramı'nda ise 22 bin kıyafet dağıtımıyla toplam 42 bin parça bayramlık hediye edildi. “Çocuklar mutlu, aileler mutlu” diyen Başkan Yılmaz, onların mutlu olduğunu görünce kendisinin de mutluluk yaşadığını ifade ederek, “Sevginin paylaştıkça büyüdüğünden hareketle biz de bu bayramda çocuklarımızı sevindirelim dedik. Belediye Meclis Üyelerimiz, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz ve mahalle muhtarlarımız ile birlikte çocuklarımıza hediyelerini verdik. Geçen Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da bayramlık kıyafetleri 20 bin çocuğumuza takdim ederek sevindirdik. Çocukların yüzü gülsün istedik. Onların yüzünün güldüğünü görmek bizlere motivasyon kaynağı oluyor, kuvvet veriyorlar. Bizler bayram sabahları gece uyuyamazdık. Annemizin babamızın aldığı kıyafetleri başucumuza koyardık sabah uyandığımızda onları giyelim diye. Paylaştıkça sevgiler büyüyor. Biz paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

“HER ALANDA HİZMET EDECEĞİZ”

Çocukların mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirten Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Marka Kent Silivri'nin ana temasında çocukların yer aldığını söyledi. “Mutlu Silivri” söyleminin karşılığı olarak eğitimden spora, kültürden sanata her alanda çocukların mutluluğu için çalışacaklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Yaz spor okullarımızda binlerce çocuğumuz sporla iştigal oluyor. Kültür Merkezimiz bünyesindeki atölye çalışmalarında hem eğleniyor hem de öğreniyorlar. Yaz tatillerini doya doya geçiren yavrularımız için daha birçok projemiz var. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın hayatlarında başarılı olmaları demek lider ülke Türkiye'yi inşa etmek demektir” diye konuştu.

AŞKIN VE TEKİN DE DAĞITIMA DESTEK OLDULAR

Başkan Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu ve Sosyal İşleri Müdürü Meral Demir ile kıyafet dağıtımını gerçekleştirirken MHP Meclis Üyeleri Sultan Aşkın ve Ömer Tekin de Kadıköy, Kavaklı, Ortaköy, Gazitepe ve Selimpaşa'da muhtarlara çocukların bayramlıklarını teslim ettiler.

YORUM YAP