Başkan Duru, Silivrispor’un geleceğini planlıyor

Başkan Duru, Silivrispor’un geleceğini planlıyor

15.06.2019 11:58:48

Geçtiğimiz ay içinde yapılan yönetim toplantısının ardından olağanüstü kongre yapma kararı alan Silivrispor'da Başkan Akgün Duru kulüple yatıp kulüple kalkmaya devam ediyor, kulübün geleceğini planlayan Duru tüzük değişikliği için avukatlarıyla birlikte aralıksız çalışıyor.

Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru yaklaşan olağanüstü kongre öncesinde kulüp avukatları ile yoğun mesai harcayarak kulübün geleceğini daha sağlam temellere atabilmenin planlamasını yapıyor. 22 Haziran'da ilk oturumu gerçekleştirilecek olan olağanüstü kongre için çalışmalar devam ediyor. Bulunduğu her ortamda kulüp için nitelikli bir ismin çıkması halinde aday olmayacağını belirten Silivrispor Kulüp Başkanı Akgün Duru gerekli tüzük değişikliklerinin taslağını tamamladı. Silivrispor Kulüp Başkanı kulübün geleceğini tamamen kurtarmak adına mevcut tüzük değişikliği üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzere. Kulübün geleceğini daha aydınlık hale getirecek tüzük değişiklikleri üzerinde çalışmalar Başkan Akgün Duru ve kulüp avukatları ile birlikte son halini alıyor. Yaklaşan genel kurulda damgasını vuracak hazırlanan tüzük değişikliklerinin maddeleri olacak. Kulüp geleceğini sağlama almak adına yeni maddeler eklenecek. Yeni tüzük maddeleri ile ilgili bilgiler kulübe yakın kaynaklarca bildiriliyor. Gelen bilgiler arasında kulüp borçlanma maddesi, yeni üyelerin durumu ile ilgili maddeler ve Silivrispor isminin ilçe dışına çıkarılamaması da yer buluyor.

BORÇLANMA İLE İLGİLİ MADDE

Yeni yönetimler kulübü devraldığında aldığı borcun en fazla yüzde onu kadar borçlanma yetkisine sahip olabilecekler. Bu yüzde onluk ve daha üstü olan kısmı ise mevcut başkan ve yönetimi kendileri öder maddeleri eklenecek. Aynı maddelerle Etimesgut ve Trabzonspor borçlanmalarını yaptı. Eklenen bu madde ile borçları ödeyeceğim diye gelen bir ismin kulübü bırakırken verdiklerini geri almaması öngörülüyor. Bu sebeple aldığı borcun en fazla %10'u kadar kulübü borçlandırabilecek ve bu borcu da başkan ve yönetimi ödemek zorunda kalacak.

YENİ ÜYELERİN DURUMU

Olağanüstü kongrede hazırlanan tüzük değişikliklerinden biri de kulübe dahil olacak yeni üyelerle ilgili olacak. Mevcut durumda kulübe her üye olan isim kongrelerde oy kullanma hakkına sahipti. Yeni tüzük maddesi ile kulübe yeni üye olan bir isim üye olmasından sonraki 3 yıl içinde seçme ve seçilme hakkına sahip olabilecek.

KULÜP İSMİ DEĞİŞİKLİĞİ GENEL KURUL KARARINCA OLACAK

Gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurul öncesinde Başkan Akgün Duru kulüp avukatları ile yaptığı görüşmeler neticesinde eklenmesi düşünülen bir başka madde de kulüp isminin değişikliği ile ilgili olan madde oldu. Buna göre Silivrispor isim değişikliği için genel kurul kararı şartı maddesi geliyor. Reklam ve sponsorluklarla ilgili bir isim değişikliği anlaşması söz konusu olduğunda bunun kararını ancak genel kurulda üyeler verebilecekler.

KULÜP BİNASININ TAŞINMASI SÖZ KONUSU OLAMAYACAK

Tüzük değişikliğinde ön son maddeyi ise kulüp binasının ve ilçe sınırlarına çıkarılamaması maddesi oluşturuyor. Başkan Akgün Duru'nun özellikle üzerinde durduğu nokta olarak tarihe bir not olarak düşürülmesi gereken madde olacak gibi. Buna göre eklenecek madde de ne Silivrispor Kulüp binası ne de Kulüp hiçbir şekilde ilçe sınırları dışına çıkarılamayacak maddesi ekleniyor.

YORUM YAP