Balıkçılar bilgilendirildi

Balıkçılar bilgilendirildi

23.01.2020 09:55:12

Su ürünleri kanunundaki değişen yönetmeliklerle ve güncel sorunları konuşmak için Silivri İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri 21 Ocak 2020 Salı günü balıkçılarımızla bir araya geldi. 

Toplantıya Selimpaşa ve Silivri Su Ürünleri Kooperatifi üyeleri, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Nuri Ertuğrul, Balıkçılık ve Su Ürünleri Birimi, İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şubesi'nde görevli kontrol görevlileri ve Silivrili balıkçılar katıldı.

Toplantıda 7191 sayılı Su Ürünleri Kanununda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun ile 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik hakkında ticari ve amatör balıkçılara yönelik güncel gelişmeler hakkında bilgiler paylaşıldı.

DENİZ DENETİMLERİNDE GEREKLİ HUSUSLAR HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Denizde yapılan denetimlerde kontrol edilen hususlar, teknelerde bulundurulması gereken belgeler ve malzemeler, su ürünleri avcılığına ilişkin yasaklar ile av yasaklarına uymadıkları takdirde uygulanacak yasal işlemler balıkçılara anlatıldı ve uyarılarda bulunuldu.

1380 SAYILI SU ÜRÜNLERİ KANUNUNDA YAPILAN DEĞİŞİKLİK ANLATILDI

Yetkililer, denizlerde ve iç sularda bulunan bitkiler ile hayvanlar ve bunların yumurtalarının korunması, istihsali ve kontrolüne dair hususları düzenleyen 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununda yapılan değişiklik anlatıldı.

RUHSAT TEZKERESİ ALMADAN AVLANANLARIN AV ARAÇLARINA EL KONULACAK!

Yeni mevzuatlara göre ruhsat tezkeresi almadan yasa dışı su ürünleri avcılığı yapanların gemi dahil av araçlarına el koyularak mülkiyetinin kamuya geçirileceğini belirttiler.

“TENKELERDEKİ TÜRK BAYRAKLARINA ÖZEN GÖSTERİLSİN” UYARISI

Ayrıca teknelerde asılı bulunan bayraklara özen gösterilmesi, eski, soluk ve yırtık bayrakların kaldırılarak yenilerinin asılması, teknelerde yedek bayrakların bulunması, aksi takdirde idari yaptırımlarda bulunulacağı ikazı yapıldı.

“DİNİZLERDEKİ OLUMSUZLUKLARA KARŞI DİKKATLİ OLUNSUN” İKAZI

Denizde meydana gelen çevre kirliliği ile göçmen kaçakçılığı yapan kişilere karşı da dikkatli olunması ve şüpheli görülen bir durum olduğunda güvenlik güçleriyle irtibata geçilmesi istendi.

Bilgilendirmenin ardından amatör balıkçılar merak ettikleri ve karşılaştıkları sorunları anlatarak yetkililerden bilgi aldı.

Haber Merkezi

YORUM YAP