Anadolu Meslek Programlarından Alana Geçiş kılavuzu yayımlandı

Anadolu Meslek Programlarından Alana Geçiş kılavuzu yayımlandı

21.05.2020 11:25:09

Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e- Kılavuzu yayımlandı.

Anadolu Meslek Programında okuyan 9'uncu sınıf öğrencilerinin ders yılı sonunda meslek alanlarına geçişi ile ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı "Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu" yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların Anadolu Meslek Programında okuyan 9. sınıf öğrencilerinin ders yılı sonunda meslek alanlarına geçişi ile ilgili iş ve işlemlerin anlatıldığı  "Anadolu Meslek Programlarında Alana Geçiş, Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu" yayımlandı.

Kılavuza göre; Okul yönetimlerince, AMP meslek alanlarına alınacak öğrenci kontenjanlarının e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine girilmesi 15-26 Haziran 2020, Öğrenciler/veliler tarafından e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden tercih başvuruların yapılması 29 Haziran-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Denizcilik meslek alanına ön yerleştirilmesi yapılan öğrencilerin  "Gemiadamı Olur Sağlık Raporu"nu 17-24 Temmuz 2020 tarihleri arasında yerleştirildiği okula teslim ederek kesin kayıt yaptırması gerekmektedir.

Alana yerleştirme sonuçları e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminden 17 Temmuz 2020 tarihinde ilan edilecektir.

Haber Merkezi

YORUM YAP