Partal: 2020’de sağlık ve eğitime önem vereceğiz

Partal: 2020’de sağlık ve eğitime önem vereceğiz

2.01.2020 13:23:48

Silivri Kaymakamı Ali Partal, 2019 yılının son gününde ilçe protokol üyeleri ve muhtarların hazır bulunduğu genel değerlendirme toplantısında yeni dönemin hizmet çerçevesini çizdi.

Silivri protokolü 2019 yılı değerlendirme toplantısında bir araya geldi. Toplantı sonrasında mahalle muhtarlarının yeni yılı kutlandı.
Silivri Kaymakamlığı, 2019 yılının son gününde ilçe protokol üyeleri ve muhtarların hazır bulunduğu genel değerlendirme toplantısı düzenlendi. Yelken Restoran'da gerçekleştirilen toplantıya Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Güngör Kırarslan, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, İlçe Müftüsü İsa Sağlam, İstanbul Afet Acil Durum Eğitim Şube Müdürü Tezcan Buçan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, İlçe Sağlık Müdürü Hasan İpekoğlu, İlçe Tarım ve Orman Müdür Vekili Eray Göktürk, Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı Muharrem Eren ile tüm mahalle muhtarları katıldı.

PARTAL: SAĞLIK VE EĞİTİM ALANLARINA ÖNEM VERECEĞİZ
2019 yılına dair genel değerlendirmeler yapan Silivri Kaymakamı Ali Partal, 2020 yılında yapılacak çalışmalara ilişkin konuşma gerçekleştirerek özellikle eğitim yatırımlarına dikkat çekti. Kaymakam Partal, sağlık yatırımlarından da bahsederek şunları söyledi: “Biz mahallelerimizde, özellikle sizlerin katkıları ve destekleri ile hizmetler üretmeye çalışıyoruz. Mümkün olduğunca mahalle toplantıları yapıyoruz ve bu toplantılarımıza belediye başkanımızı, başkan yardımcılarımız veya daire amirlerimizi getiriyoruz. Sorunlarımızın bir kısmını anında çözüyor, bir kısmını da önümüzdeki yıllarda çözmek üzere planlıyoruz. Silivri'mizi geleceğe taşımaya, ilçemizi daha da güzelleştirmeye çalışıyoruz. Tabi tek başımıza bu işleri yapmamız mümkün değil. Belediye başkanımızla birlikte planlamalar yapıyoruz.

“AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ İLE İLGİLİ OLARAK PLANLAMALAR YAPTIK”
Dün hem İstanbul Valimiz hem de İstanbul İl Sağlık Müdürümüz ile görüştük. Aile Sağlığı Merkezleri ile ilgili olarak planlamalar yaptık. Önümüzdeki günlerde bazı mahallelerimizde olmayan Aile Sağlığı Merkezlerinin bir kısmını çözeceğiz, bir kısmını da planlatacağız.

“ANAOKULUNA ÖNEM VERECEĞİZ”
Belediyemizin eğitim ile ilgili, kreşler ile ilgili güzel çalışmaları var. Biz de bu dönem içerisinde anaokuluna önem vereceğiz. Belediye Başkanımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve tabi sizlerin de talepleri ile anaokulu planlaması yapacağız. Her belde ve büyük yerleşim yerlerine yakın bölgelerde bir anaokulu hedefi koyacağız.

“SOSYAL, KÜLTÜREL FAALİYETLERDE BELEDİYEMİZ BAŞROL ÜSTLENİYOR”
Önümüzdeki yıl yine sosyal faaliyetler, kültürel faaliyetler devam edecek, bu konuda belediyemiz biraz başrol üstleniyor. Daha fazla uzatmadan, hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yıl diliyorum.” dedi.

GÖNÜLLÜ AFAD EKİPLERİ KURULACAK
İstanbul Afet Acil Durum Eğitim Şube Müdürü Tezcan Buçan'ın da katıldığı değerlendirme toplantısında, AFAD Gönüllülük Projesi kapsamında sürdürülen çalışmalar konuşuldu. Proje kapsamında gönüllülük esası ile 20'şer kişilik ekipler kurularak eğitime gönderilecek. Yeşilköy'de 2 günlük eğitime katılacak gruplar, hafif ve kaba arama yapabilme, ilk yardım ve afet bölgesinden insanların uzaklaştırılması gibi konularda eğitim görecek.

YENİ YIL HEDİYELERİ TAKDİM EDİLDİ
Toplantının sona ermesinin ardından Silivri Kaymakamı Ali Partal ve Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, protokol üyeleri ile birlikte tüm muhtarların yeni yılını kutladı. Silivri Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri ve yeni yıl sepetleri muhtarlara takdim edildi.

  1. ali ali

    şimdiye kadar önem vermediklerini ifade ettiler

YORUM YAP