Kasaba’dan, Dersim maçına davet

Kasaba’dan, Dersim maçına davet

15.09.2016 03:42:48

TFF 3. Lig 2. Grupta mücadelesini sürdüren Silivrispor'da resmi taraftar grubu Kasaba yaptığı açıklama ile kendi sahamızda oynayacağımız bu sezonun ilk resmi maçı için tüm ilçe sakinlerini takımlarını desteğe çağırdı.

Silivrispor futbol takımının dernekleşmiş resmi taraftar grubu Kasaba cumartesi günü Silivri Stadı'nda saat 16.30 oynanacak olan ligde kendi sahalarında oynanacak olan Dersimspor maçı için çağrıda bulundu. Dersimspor maçı öncesinde takımlarını desteklemek için Silivrilileri ve tüm sporseverleri bu maça davet edildi.
Dersimspor maçı için davette bulunan Kasaba Taraftar Grubu; “Biz kesinlikle ilçemizin takımının sonuna kadar yanındayız. Bizler Silivriliyiz ve bizim gibi kendini Silivrili hisseden herkesi ilçemiz ve takımımız için bu çok önemli maçta takımımızın yanında görmek en büyük dileğimiz. Taraftar olmak öyle bir duygudur ki adeta yaşam biçimidir. Başka bir güzelliktir taraftar olmak. Bulunduğun yeri yaşadığın ilçeyi birlikte olduğun insanları sevmek destek olmak ise başka bir duygudur. Bağlandığın takımın renklerine gönül vermek ise paylaşılamaz güzelliklerdendir. Biz ve bizim gibi taraftar gruplarının içinde doktor, avukat, mimar, kuyumcu, manav, kasap, üniversite mezunu birbirinden farklı kültürdeki insanların bütünleştiği bir kurumdur taraftar grupları. İşte tam burada sporun güzelliği birleştiriciliği ortaya çıkmaktadır. O yüzden biz Kasaba olarak sonuna kadar Silivrispor'un yanındayız.
Günümüz Türkiye'sinde ve tüm dünyada bilinen bir gerçektir ve bu gerçek de sporun her daim siyasetin önünde ve üstünde olduğudur. Aynı dili konuşanlar değil yanı duyguları paylaşanlar anlaşabilir. Bunun içindir ki herkes ve kendisini Silivrili olan tanıtan herkesi stada bekliyoruz. Kendi sahamızda oynayacağımız bu sezonun ilk lig maçında tribündeki yerimizi alıp takımımızın ateşleyici gücü olmak zorundayız” dediler.
Engin AKIN

YORUM YAP