İYİ Parti’den kamuoyu açıklaması

İYİ Parti’den kamuoyu açıklaması

02.10.2023 12:43:46

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığı tarafından bir kamuoyu açıklaması yapıldı.

İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığının kamuoyuyla paylaştığı açıklama aynen şu şekilde: “Bugün bazı yerel haber sitelerinde yer alan partimizle alakalı mesnetsiz ve hadsiz açıklamaları şaşkınlıkla okuduk. Göreve geldiğimizden itibaren basın ve gazetecilikle alakalı tek bir yorum ve açıklama yapmadık ve yapmayacaktık. Bu kararımızdaki en büyük etken ilkeli, doğru ve objektif haberliğe olan inancımız ve saygımızdı.
Geldiğimiz noktada görüyoruz ki; “İlkeli” haberciliğin yerini Silivri siyasetini dizayn etmeye çalışanların partimizin yereldeki etkisini sorgulama cüreti gösterip, temsil ettiğimiz partimiz üzerinden kişisel/siyasi rant elde etmeye çalışanlara karşı haklı cevabımızı vermek zaruri olmuştur. Bu onlara karşı ilk ve son cevabımızdır.
Bizim Silivri siyasetindeki etkimizi de anlamakta kendileri zorlanmışlardır. Mevcut yerel iktidar partisinden daha fazla oy almış bir partinin yerel siyaset üzerindeki etkisini kendilerinden anlamalarını da zaten beklemiyoruz.
“BU HADSİZ YAZI SEÇMENİMİZ VE BİZİM NAZARIMIZDA YOK HÜKMÜNDEDİR”
İyi Parti Silivri'de en yüksek oyu alan üçüncü partidir. Bizlere gönül vermiş ve kurtuluşun yolunu bizlerden görerek oylarıyla bize destek olan seçmenimizi yok sayarak partimize karşı yazılan bu hadsiz yazı seçmenimiz ve bizim nazarımızda yok hükmündedir ve kabul etmiyoruz.
“VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÜÇÜNCÜ BİR YOL OLDUK VE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
Kimliklere sıkışmış ve kutuplaşmış bu siyasi zeminde bizler, vatandaşlarımız için üçüncü bir yol olduk ve olmaya devam edeceğiz. Rotamız net, pusulamız Silivri! Son 183 gün!”
Sevginar SALİ

YORUM YAP