İsmail Aksu: CHP, artık Atatürk’le bağını koparmıştır

İsmail Aksu: CHP, artık Atatürk’le bağını koparmıştır

30.03.2022 13:42:12

“İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı”nın Silivri ayağında ilçemiz STK temsilcileri ile muhtarlarına seslenen MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, “Milletten umudunu kesen CHP, milli irade yerine emperyalist güçlere bel bağlamış. CHP'nin iktidar olmayı dış güçlerin destek ve antidemokratik müdahalelerde bulunması emperyalizme karşı yürüttüğü milli mücadele sonucu devletimizi kuran aziz Atatürk'e en büyük ihanet. CHP, artık Atatürk'le bağını koparmıştır” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla düzenlenen “İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı” Cumartesi günü Silivri'de MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, İstanbul Milletvekili Dr.Hayati Arkaz ve MYK Üyesi Zeki Anıt, İstanbul İl Başkan Yardımcıları İl Yönetim Kurulu Üyeleri İlçe Başkanlarının teşrifleri muhtarlar, STK Temsilcileri, Ülkü Ocakları üyelerinin huzurunda gerçekleştirildi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Silivri İlçe Başkanı Zafer Yalçın, buluşmanın mahiyetini açıklayarak katılımcıları selamladı ve teşekkür etti. Yalçın, Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın MHP'nin Antalya'da gerçekleştirilen belediye başkanları kampında bulunmasından dolayı toplantıya katılamadığı bilgisi verirken selamlarını iletti.

ARKAZ: CUMHUR İTTİFAKI MEMLEKET MESELESİDİR

Söz alan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili Dr. Hayati Arkaz 18 Haziran 2023'te düzenlenecek genel seçimlere işaret ederek Cumhur İttifakının önemi üzerine şu konuşmayı yaptı: “Cumhur ittifakı kapı arkasında pazarlıkla kurulmamıştır aksine bir iman birliğidir, memleket meselesidir. Gizli ajandası yoktur.

“CUMHUR İTTİFAKI İLE TERÖRÜN KAFASI EZİLMİŞTİR!”

Cumhur İttifakı ile birlikte 15 Temmuz'da terörün kafası ezilmiştir. Bugün Doğu'da terör yoktur. Türkiye Cumhuriyeti devleti gereğini yapmış ve terörle anılan Doğu kentlerimiz turizm ve kültür merkezlerine dönüşmüştür. 2021 yılında Mardin'e gelen turist sayısı 3 Milyon, Diyarbakır, Urfa, Adıyaman aynı şekilde.

“EMPERYALİZMİN KAFASINA TÜRK YUMRUĞU VURULDU”

Cumhur ittifakı ile birlikte Kuzey Irak ve Suriye'de Türk bayrağı dalgalanıyor. Tüm dünyanın muhalefetine rağmen Doğu Akdeniz'de Türkiye Cumhuriyeti hakkını hukukunu arıyor. Kıbrıs'ta önemli adımlar atıldı, Karadeniz'de doğalgaz bulundu. 20 yıldır Ermeni işgalinde olan Karabağ'dan çeteleri 44 günde attık. Emperyalizmin kafasına Türk yumruğu vuruldu.

2023 yılında gerçekleştirilecek seçimlerin hayırlı olmasını diliyorum. Bir tarafta Cumhur İttifakı var diğer tarafta 6 bilinmeyen, bazen 7 oluyorlar. Esas orayı yöneten organize eden HDP'dir. Bebek katili Apo'nun emri ile oluyor bunlar. HDP'ye bazı sözler verildi. İktidara gelip bakanlık verseler ne olur düşünün!

Gazi Mustafa Kemal Atatürk bizim sevdamızdır, Milliyetçi Hareket Partisinin sevdası Cumhuriyettir ve onun ilkeleridir. Atatürk'ün kurduğu partinin bir il başkanı var; “Ben ezandan rahatsız oluyorum” diyor. “Mustafa Kemal Atatürk'ün askerleriyiz sözü militarist ondan da rahatsız oluyorum” diyor… “Şehitler ölmez vatan bölünmez sözünden de rahatsız oluyorum” diyor. “Ben Atatürk değil, Gazi Mustafa Kemal derim” diyor. Demezsen deme zaten ağzına yakışmıyor. Biz Atatürk demekten şeref duyarız! 

“ “DEMİRTAŞ NİYE İÇERİDE” DİYORLAR. ÇÜNKÜ TERÖRİST KARDEŞİM!”

İki de bir “Demirtaş niye içeride” diyorlar. Çünkü terörist kardeşim! YPG'yi arkama aldım diyor, HDP'li milletvekillerine “PKK'lıların cenazesine gideceksiniz” diyor, “Apo'nun heykelini dikeceğim” diyor. 6-7 Ekim olaylarını unutmayalım. Demirtaş, yandaşlarını büyükşehirlerde sokağı çıkardı, bir iç savaş provası yaptı. İstanbul'un birçok semtini yaktı yıktılar. 53 ölü, 700 yaralı var, binlerce iş yeri ve aracı yıktılar. Bu adam hapse girmesin de ne olsun? En ağır cezayı çekmesi lazım.

“KADINA ŞİDDET VE KADIN CİNAYETLERİ BİZLERİ UTANDIRIYOR”

İki yıldır Kadına Şiddet Komisyonundayım. Kadına şiddet ve cinayetleri bizleri utandırıyor. Dünyanın her yerinde kadına şiddet var, yalnız bizim kadına verdiğimiz değer dünyanın hiçbir yerinde verilmiyor. Cezaların ağırlaştırılması lazım. Onun için uğraşıyoruz. Kadına kalkan ellerin kırılması gerekiyor. Çocuk tacizlerinde cezaların ağırlaştırılmalı. İnşallah bunu gerçekleştireceğiz.

VOLKAN YILMAZ'A TEŞEKKÜR

Belediye Başkanımız halktan biri. Herkes kendisinden çok memnun. Allah razı olsun. Bütün milletin sevgisini kazanmak kolay değil. Bu bizim onurlandırıyor ve gururlandırıyor. Kendisine teşekkür ediyorum. Tarihe, kültüre, doğaya, sağlık merkezlerine sahip çıkıyor, eğitime çok büyük destek veriyor. Sürekli halkın içinde. Belediyenin bütçesi ilk defa artı verdi. Borçlar ödendi.

İstanbul'da 39 ilçe var. Yapılan araştırma ve anketlere göre en başarılı, sevilen ve beğenilen Belediye Başkanı Volkan Yılmaz. Teşekkür ediyorum.

“MHP, ÜLKÜ OCAKLARI VAR OLDUKÇA TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ KİMSE PARÇALAYAMAZ”

1918 Yılında işgal kuvvetleri İstanbul'a giriyor. Atatürk, “Geldikleri gibi giderler” diyor. Geldikleri gibi de gittiler. Türk topraklarını işgal ediyor, Türk Ocaklarını kapatıyorlar. Ülkü ocaklarından dava adamı çıkar vatan haini çıkmaz. Türk gençlerine saygılarımı sunuyorum. MHP, Ülkü Ocakları var oldukça Türkiye Cumhuriyeti devletini hiç kimse parçalayamaz.”

AKSU: SİLİVRİ GELİŞTİ, GÜZELLEŞTİ, ÇEHRESİ GELİŞTİ

Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu: “Milliyetçi Hareket Partisi olarak siz Silivrililerin aktardığı sorunlara çözüm üretme gayreti içerisinde olmak için sık sık sizlerle bir araya geliyoruz.

Belediyemizin çalışmalarına şahitsiniz. Silivri gelişti, güzelleşti, çehresi gelişti. MHP'nin üretken belediyecilik anlayışıyla daha huzurlu ve mutlu bir Silivri oluştu. Bu vesileyle Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'a hizmetleri için teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyorum.

“SİLİVRİ'NİN TALEPLERİNİ TAKİP ETTİK”

Merkezi idarede Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bazı meselelerin çözüme kavuşturulabilmesi için sizlerin yönlendirmesi ve desteğiyle çaba sarf ettik. Önemli adımlar attık. Bakanlıklarda, bazı ilgili kurumlarda Silivri'nin taleplerini takip ettik. Tarım, sanayi ve kültürel potansiyeliyle özel bir öneme sahip Silivri'nin gelişmesi, Silivrililerin memnun olması için Cumhur İttifakı olarak el birliğiyle çaba sarf ettik, etmeye de devam ediyoruz. Başta muhtarlarımız olmak üzere iş birliği ve yol gösteren meslek odaları ve tüm sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyoruz. Bu iş birliğini devam ettirmeye gayret edeceğiz.

Amacımız belirttiğim hususlarla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi'nin nereye savrulduğunu, nasıl bir hüviyete büründüğünü, HDP ile ittifakını, terörle mücadeleye karşı gelişini, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile bağını koparışını milletimizle paylaşmak, yaşanan siyasi, sosyal ve ekonomik gelişmeleri sizlerle değerlendirmek.

“TÜRKİYE POZİTİF YÖNDE AYRIŞTI”

Son iki yıldır ekonomik ve sosyal gelişmeler, salgının seyrine göre şekilleniyor. Tüm dünyada işsizlik, yüksek enflasyon ve yoksulluk daha fazla yaşanır hale geldi. Küresel ekonomiye rağmen Türkiye Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin sağladığı demokratik, siyasi istikrar, etkin icraat sayesinde diğer ülkelerden pozitif yönlü ayrıştı. 2022 yılını büyüyerek kapatan iki ülkeden birisi olurken, yüzde 11 oranında büyümeyi başardık.

“SALGINLA DÜNYANIN GIPTA ETTİĞİ BİR MÜCADELEYİ YÜRÜTTÜK”

Salgınla dünyanın gıpta ettiği bir mücadeleyi yürüttük. Aşı üretmeyi başaran az sayıda ülkelerden birisi olduk. Salgının olumsuz etkilerini azaltmak için esnaf, sanayici, çiftçi, çalışan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza önemli destekler yapıldı.

Küresel düzeyde yaşanan enerji sorunları ve enflasyon artışları olsa da üretim tüm hızla devam ediyor. Ekonomimiz büyümekte, ihracatta rekorlar kırılmakta. Salgın döneminin üstüne çıkıldı. Uygulanan gelir artırıcı politikalarla vatandaşlarımız enflasyona karşı korunmakta.

“CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİYLE TÜRKİYE, PARLAMENTER SİSTEMİN ÜRETTİĞİ PRANGALARI KIRMAKTA”

Çok şükür ki Türkiye kaotik ortamda huzur ve güven adası. Güçlü devlet, etkin icraat, demokratik istikrar olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle Türkiye, Parlamenter Sistemin ürettiği prangaları kırmakta. Yeni sistemde yasama ile birlikte yürütme yetkisini de doğrudan aziz milletimiz vermekte, hesabını da kendisi sormakta. Bu şekilde demokrasimiz güçlendi, Cumhur ile Cumhuriyet kucaklaştı. Elde edilen başarılar sistemin başarısını ispat etti.

“CHP, KURULUŞUNU İNKAR EDEN, CUMHURİYETİMİZİN TEMEL İLKELERİNDEN UZAKLAŞAN, MİLLİ POLİTİKALARI TERK EDEN BİR HDP'YE DÖNÜŞMÜŞ”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine karşıtlığı üzerine inşa edilen Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem mutabakat metni, ikinci 28 Şubat bildirisi olarak açıklandı. Yapılan ortak açıklamada yarının Türkiye'si amaçlandığı ifade edilse de Parlamenter Sistem dönemindeki siyasi tehditleri, istikrarsız bir ülkeyi hatırlattı. Metinde Türk yok, Türk milleti yok, Atatürk yok, milli birliğe, kardeşliğe, beraberliğe vurgu yok. Ancak kimlik siyasetine işaret, üniter yapıya tuzak, HDP'ye mesaj vardı. Bu metin, siyasi ve ekonomik iktidarsızlığa Türkiye'yi mahkum etmek anlamına geldi. Dünyada ve ülkemizde önemli gelişmeler yaşanırken bugünkü yönetimiyle CHP, kuruluşunu inkar eden, Cumhuriyetimizin temel ilkelerinden uzaklaşan, milli politikaları terk eden bir HDP'ye dönüşmüş. CHP, Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde 9 Eylül 1923 yılında Halk Fırkası adıyla kurulmuş, 1935 yılında Cumhuriyet Halk Partisi adını almış. Atatürk döneminde yeni Cumhuriyetimizin kalkınması yolunda çok büyük işler başarılmış, ülkemize önemli eserler kazandırılmış. Atatürk'ün vefatından sonra CHP tarafından önemli bir eser konulamamış ekonomi ve sanayide kayda değer bir gelişme olmamış. CHP, muhalefette kaldığı dönemlerde Türkiye'nin ekonomik kalkınmasına öncülük eden büyük projelere karşı çıkışlarıyla hafızalara kazındı.

“SİYASET DEVLETE DÜŞMANLIK YAPMAK DEĞİL”

Siyaset, “hükümet gitse de Türkiye yanarsa yansın” demek, devlete düşmanlık yapmak hiç değil. Dünyanın zorlu bir dönemden geçtiği, ülkemizin mücadele verdiği, vatandaşlarımızın huzur, refah ve güvenliği için canla başla mücadele edildiği dönemde muhalefet kisvesi altında emperyalizme taşeronluk yapmak siyaset değil. Diyarbakır'da başka, Yozgat'ta başka konuşan bir siyasetçinin Türkiye'ye hayrı dokunmayacağı açık. CHP, PKK ile helalleşmiş, terörle mücadeleye hayır demiştir.

“CHP, ARTIK ATATÜRK'LE BAĞINI KOPARMIŞTIR”

Milletten umudunu kesen CHP, milli irade yerine emperyalist güçlere bel bağlamış. CHP'nin iktidar olmayı dış güçlerin destek ve antidemokratik müdahalelerde bulunması emperyalizme karşı yürüttüğü milli mücadele sonucu devletimizi kuran aziz Atatürk'e en büyük ihanet. CHP, artık Atatürk'le bağını koparmıştır.

“MHP OLARAK “NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYEN” DESTURUNUN MİMARINA CANIMIZ PAHASINA DA OLSA SAHİP ÇIKMAYA KARARLIYIZ”

MHP olarak “Ne mutlu Türk'üm diyen” desturunun mimarına canımız pahasına da olsa sahip çıkmaya kararlıyız. Cumhur İttifakıyla ülkemizi ve milletimizin güvenli bir geleceğe taşımaya, Türkiye'yi lider ülke yapmaya kararlı ve hazırlıklıyız. Ülkemizin geleceği aydınlık, aşılamayacak sorun yok. Önemli olan milli birlik ve beraberliğimizin korunması, güçlü demokrasimizin, siyasi iktidarımızın bozulmaması.

Katılımınız için teşekkür ediyorum, toplantıyı düzenlenen, sizlerle buluşturan ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum.”

 Sevginar SALİ


  • ETİKETLER
PAYLAŞ
« Önceki Gençleri kurtarın
Sonraki » ŞAMPİYON Silivrispor

  1. ali ali

    siz andımızı yasaklatarak,milliyetçiliğ ayaklar altına altına ayaklar altına alanlara destek olarak,yunan gelseydi diyen fesliye destek çıkanları destekleyerek, çadır mahkemelerini kuranlara destek olarak,zurriyetsiz diye aşağılayanların yanında durarak, şehite kelle diyenlerin yanında durararak,tüm ülkücü kadroları tırpanlayıp yerimize fetöcü vatan hainleri yerleştirenlerin yanında durarak insanlara kalleşce arkadan saldırıp kaçarak bu davaya emek verenlere ihanet ederek biz ülkücülerden bağınızı kopardınız

YORUM YAP