İBB’den Silivri’deki süt ve tarım üreticisine ciddi destekler geliyor

İBB’den Silivri’deki süt ve tarım üreticisine ciddi destekler geliyor

15.04.2020 09:33:09

İSYON Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın Mayıs ayı itibariyle İBB'nin süt alımlarına Silivri ve Çatalca'dan devam etmek üzere gerekli alt yapının hazırlandığını ifade ederken, tarım üreticisi için getirilen ücretsiz sulama, fide, gübre ve tarım ilaca desteklerini müjdeledi.

İBB İstanbul Yönetim Yenileme A.Ş.'nin (İSYÖN) Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın, “Çok güzel iki haberi paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyerek, “Halk Süt Proje'mizin sütlerini, Mayıs ayından itibaren Çatalca ve Silivri köylerinden alacağız” müjdesini verdi. Günaydın ayrıca da İBB'nin Üretim Seferberliği alanında atılan bir diğer önemli adımı da “Pendik, Şile, Beykoz, Arnavutköy, Silivri, Çatalca başta olmak üzere, İstanbul'un kırsal/tarımsal nitelik taşıyan ilçelerinin mahallelerinde, damla sulama tesisini ücretsiz kurarak, fide-gübre-tarım ilacını ücretsiz vererek, iyi tarım uygulamaları çerçevesinde ziraat mühendisi arkadaşlarımızın katkı ve denetiminde patlıcan, biber, salatalık, domates ve karpuz üretimi için çiftçimizi teşvik ediyoruz” şeklinde ilan etti.

MAYIS AYINDAN İTİBAREN İBB SÜT ALIMINA ÇATALCA VE SİLİVRİ'DEN DEVAM EDECEK

İşte Günaydın'ın bu sabah saatlerinde konuyla ilgili paylaşımının tamamı: “16 Ekim'den bu yana devam ettiğimiz 100 bin çocuğa süt dağıtmaya yönelik Halk Süt Proje'mizin sütlerini, Mayıs ayından itibaren Çatalca ve Silivri köylerinden alacağız. Bu bağlamda İstanbul Damızlık Süt Birliği ile yürüttüğümüz çalışmalar bugün tamamlandı ve sözleşme taslağı hazırlandı. Böylelikle İstanbul'un üreticisinin İstanbul'un çocuğuna süt sağlama zinciri kurulmuş oldu.

“DAMLA SULAMA TESİSİNİ ÜCRETSİZ KURARAK, FİDE-GÜBRE-TARIM İLACINI ÜCRETSİZ VEREREK”

Üretim Seferberliği alanında da Pendik, Şile, Beykoz, Arnavutköy, Silivri, Çatalca başta olmak üzere, İstanbul'un kırsal/tarımsal nitelik taşıyan ilçelerinin mahallelerinde, damla sulama tesisini ücretsiz kurarak, fide-gübre-tarım ilacını ücretsiz vererek, iyi tarım uygulamaları çerçevesinde ziraat mühendisi arkadaşlarımızın katkı ve denetiminde patlıcan, biber, salatalık, domates ve karpuz üretimi için çiftçimizi teşvik ediyoruz. Gıda ve Muhtarlık Daire Başkanlığı ile Ağaç İşleri AŞ'nin özverili çalışmalarıyla, süreci son aşamasına getirdik. Böylelikle covid 19 krizinin tarım ve gıda alanına da olumsuz etki yapmasını önlemiş, üretici ve tüketiciyi desteklemiş olacağız.

Kır ve kent arasındaki dayanışma kurulacak, Herşey Çok Güzel Olacak…”

Sevginar SALİ

YORUM YAP