“Hakkın ve doğrunun yanındayız her zaman”

“Hakkın ve doğrunun yanındayız her zaman”

13.01.2016 10:27:40

Hasan Özvarnalı İlkokulunda bazı velilerin aidat ödememesi üzerine sınıfların temizlenmediği bilgisini alan Eğitim Sen Silivri Temsilciliği, basın açıklamasında bulunarak Anayasanın “İlköğretim zorunlu ve parasızdır” maddesini hatırlattı. Bu açıklamaya Okul Müdürü Tuğba Seymen'in üye olduğu Eğitim Bir-Sen sendikasından cevap gecikmedi. Eğitim Bir-Sen Silivri Temsilcisi Yusuf Güven'in cevabında yer alan ifadeler şöyle: “İlçemiz Hasan Özvarnalı İlkokulu ile ilgili olarak 05.01.2016 günü Silivri Eğitim Sen Temsilciliği “ulaşılan bir bilgi” neticesinde yaptığı Basın Açıklaması ile Okul Yönetimini mesnetsiz şekilde suçlayarak, kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır.

“DÖRT SINIFIN TEMİZLİĞİ YETİŞTİRİLEMEDİ”
Açıklamadan önce Okul Yönetimi ile görüşülseydi bizim ulaştığımız bilgilere ulaşmaları mümkün olacaktı. Görüştüğümüz Okul Yönetimi, söz konusu olayda dört adet sınıfın temizliğinin yapılamadığını, buna sebep ise hava koşulları nedeniyle yetiştirilemediğini ve ilk mesai gününde bu sınıflarında temizlendiğini belirtmiştir.


“GÜNDEM OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”
Okul Müdiresi üç yıldır idarecisi olduğu okuluyla ilgili yapılanların ortada olduğunu ve bugüne kadar böyle bir konunun gündeme gelmeyip, bununla ilgili velilerden, Okul Aile Birliğinden ve Öğretmenlerden herhangi bir şikayet olmadığını, kasıtlı olarak bu olayda kendileri üstünden bir gündem oluşturulmaya çalışılmasının, eğitimle ilgisi olmayıp sadece bir art niyet olduğunu dile getirmiştir.“SENDİKAL 

"SENDİKAL AYRIMCILIK YOK”
Okul Müdiresinin Yöneticilik Sınavı Kazanarak atanan bir idareci ve Müdür Yardımcılarının ise farklı sendikalardan olduğu ve Okulda herhangi bir sendikal ayrımcılığa gidilmediği bilgisi herkes tarafından bilinmektedir.

“HAKKIN VE DOĞRUNUN YANINDAYIZ”
Eğitim-Bir-Sen olarak, Hakkın ve Doğrunun yanında olacağımızı herkese bir kez daha bildirir, meydanın boş olmadığını bir kez daha hatırlatırız.”
Haber:
Renginar SALİ

YORUM YAP