Değirmenköy Fevzipaşa İlkokulu’nda gösteriler neden iptal edildi?

Değirmenköy Fevzipaşa İlkokulu’nda gösteriler neden iptal edildi?

30.05.2022 10:02:35

Değirmenköy Fevzipaşa İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerin yıl sonu gösterileri, velilerin iddiasına göre İslami şartlara uygun olmadığı gerekçesiyle iptal edildi.

Gazetemize telefonla ulaşan Değirmenköy Fevzipaşa İlkokulu 4. Sınıf velileri, aylardır öğretmen ve öğrencilerinin büyük emekleriyle hazırlanan yıl sonu gösterilerinin iptal edildiğini üzüntüyle paylaştı.

İddialarına göre aynı sınıflarda öğrencisi olan Din Kültürü Öğretmeni ve eşinin, “Gösteriler İslami şartlara uygun değil” diyerek karşı gelmesi üzerine, Okul Müdürü Musa Akbıyık'ın da “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yazı geldi” demesi üzerine gösteriler iptal oldu.

Veliler, bunun üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü de arayarak açıklama istedi.

Değirmenköy Fevzipaşa İlkokulu velileri, 4. Sınıf öğrencilerin gösterilerinin İslami şartlara uygunsuzluğunu kabul etmediklerini, mezuniyet hatırası olarak kalacak olan ve büyük emeklerle hazırlanan gösterilerin gerçekleştirilmesi için yetkililerden acil çözüm beklentilerini ifade ettiler.

YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ

Haberimizin yayına hazırlandığı dakikalarda Okul Müdürü Musa Akbıyık'ın, öğretmenlerini arayıp 4. sınıf öğrencilerinin yıl sonu gösterilerinin gerçekleştirileceği bilgisini paylaştığı öğrenildi. 

Renginar SALİ

YORUM YAP