ÇORLU ESNAF ODASINDA 46 YIL SONRA GELEN DEĞİŞİM

ÇORLU ESNAF ODASINDA 46 YIL SONRA GELEN DEĞİŞİM

14.03.2018 13:11:50

Son derece duygusal bir veda yapan Aktepe'ye Turna ve ekibi çok büyük bir saygı örneği gösterdiler. Aktepe basın mensuplarına tebessüm ederek “Artık Çorlu'da Sultan Süleyman'ı da bitirdiniz” dedi. Çorlu Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kurulu, Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Düğün Salonunda düzenlendi. Başkanlık yarışına mevcut başkan Feyzullah Aktepe ve Murat Turna'nın girdiği seçimlerde kullanılan 606 oyun 367'sini alan Murat Turna ve ekibi kazandı. Bu görevi 46 yıldır sürdüren Feyzullah Aktepe de 239 oy aldı.

AKTEPE; BU DÖNEMDE BÜTÜN SEÇİMLERE NİFAK SAÇILMIŞTIR

Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği seçimler öncesinde okunan faaliyet raporlarından bilanço raporu ile yönetim kurulunun çalışmaları ibra edilmeyerek, üyeler tarafından reddedildi. Yaşanan oylama sonrasında söz alan Feyzullah Aktepe, “Çok değerli esnaf ve sanatkarlar, bugün yapılan bu genel kurul daha öteden planlanmış bir program değil. Bunu da çok iyi biliyorum ama bugün bunu ifade etmek istemiyorum, çok güzel hesaplamışlar, çok güzel yazmışlar. Fakat burada bunu üyelerim huzurunda açıklamak istemiyorum, daha sonra açıklayacağım. Allah kısmet ederse biz 34 odayız Tekirdağ ve ilçelerde bugüne kadar hiç kimsenin odasıyla uğraşmadım. Seçimleri halen onlara destek vermeye çalıştım ama maalesef ben böyle bir şey görmedim arkadaşlar. Listeleri bir taraflar tarafından temin ediliyor. Ben değerli kardeşim Murat'a ilk ziyarete geldiği zaman ‘Ne gerekiyorsa bana gel kardeşim' dedim. Ben Murat'a temin edeceğim dedim ve bizim hesaplarımıza kadar. Aferin yani mali müşavirler de var başka tarafta var onları sonra ifade edeceğim. Basın kanalı ile de olsa bunu çok güzel ifade edeceğim size. Bunlar çok ayıp şeyler. İnsanlar odalar olmadan birlikler olmaz, birlik olmadan konfederasyon olmaz, odalar olmadan federasyon olmaz. Bunlar hepsi günü birine aynı maddeler ile yönetilen birimlerdir fakat ben böyle bir şey görmedim arkadaş. Bu dönemde bütün seçimlere nifak saçılmıştır. Bunu sadece Çorlu ilçemiz için söylemiyorum, daha üst makamlara kadar söylüyorum. Böyle bir şey olmaz, bu çok ayıp bir şey. Neyi ifade etmek istiyorsunuz? İlla bir seçimi mevcut başkanları devirmek için mi uğraşıyorsunuz? Genel kurul yapıyoruz ama bunun arkasında dönen dolapların gerçekten ülke bu konumdayken bu olayları yapmalarına hayretle kınıyorum. Bende üst birimlerde 30 yıl görev yaptım. Bazı arkadaşlarımızla da en son yaptım. Onun için istedikleri nedir, tekrar seçilsinler ben geçen dönem başkan vekiliydim. Başkan vekiliyken var gücümle başkanıma çalıştım . Çalışmalarımızı herkes biliyor” dedi.

TAKDİR ÜYELERİMİZİN

Daha sonra söz alan başkan adayı Murat Turna ise, “2000 yılında bünyesinde bulunduğum Çorlu Esnaf ve Sanatkârlar Odasının ve oda üyesi esnaflarımızın hak ettikleri yerde olmadıklarını düşünmekteyim. Odamızı çok daha iyi yerlere getirmek ve üyelerimizin sıkıntılarına çare olabilmek için ben ve yönetim kurulu üyelerim göreve talip olduk. Kuruluşundan bu yana emeği geçen herkese 46 yıldır odamıza hizmet veren sayın oda başkanımız Feyzullah Aktepe'ye de vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunarım. Hiçbir büyüğümüzün önünden haykırı geçmediğimiz, saygıda kusur etmediğimiz gibi Feyzullah Ağabeyimize de saygıda kusur olmaması için yönetimdeki arkadaşlarımız ile beraber makamını ziyaret ederek aday olacağımızı kendimiz söyledik. Sağ olsun kararımızı hoşgörü ile karşıladı ve bunun bir demokrasi şöleni olduğunu ifade etti. Kendisine tekrar teşekkür ediyorum. Seçim çalışmalarımızda bin 20 üyemizi ziyaret ettik, gidemediğimiz ulaşamadığımız üyelerimizden de özür dileriz. Sizlere projelerimizden bahsetmek istiyorum. Bütünleştirici yönetim, bilinçli esnaf, esnaf kart, bürokrasi ve iş takip birimi, personel bulma ve yetiştirme programları, esnafın sorunlarında yanında olacak bir yönetim, hukuk danışmanlık birimi, haksız rekabet önleme ve denetim birimi, kesintisiz iletişim ve daha buraya yazmadığımız üyelerimizi kaynaştırmak, kredi kefalet kooperatifinden kredi kullanım onay oranını yüzde yüze çıkarmak, eğitim seminerleri gibi birçok projelerimizi genç ve dinamik ekimle yönetime geldikten hemen sonra gerçekleştirmek, Çorlu esnafımızı hak ettiği konuma getirmek istiyoruz. Takdir üyelerimizindir, çok sık sorulan bir soru da Yeni Dünya Sanayi Kooperatifidir. Odamızı bazı üyeleri bu kooperatifte üyesidir. Ben buradan şunun da sözünü veriyorum. Üyelerimiz takdir eder de oda başkanı olursam, Yeni Dünya Kooperatifi dahil, üyelerimize fayda sağlayacak her türlü projeye destek vereceğime, her türlü sıkıntılarında her zaman yanlarında olacağıma söz veriyorum. Seçim sonucumuzun üyelerimize ve 54 ilden büyük ilçemize hayırlı olmasını diler şahsım ve yönetim kurulu adına saygılar sunarım” dedi.

Oy sayım işleminin tamamlanıp, seçim kurlu yetkilisinin kesin sonuçlarını açıklamasından sonra, bir teşekkür konuşması yapan yeni başkan Murat Turna, tüm üyelere teşekkür ettikten sonra büyük bir saygı örneği göstererek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte 46 yıldır Oda başkanlığı görevini yapan Feyzullah Aktepe'nin yanına giderek çiçek taktim etti. Hizmetleri için teşekkür etti. Salonda Şehitlerimizden dolayı kutlama amaçlı davul zurna çalınmasına da izin vermeyen başkan Murat Turna tebrikleri kabul etti. Tekirdağ Birlik başkanı Sami Kayın ve bir çok oda başkanı da Turna ve ekibini tebrik etti.


YORUM YAP