Çiftçiye Tohum Desteği Projesi hayata geçiyor

Çiftçiye Tohum Desteği Projesi hayata geçiyor

12.10.2019 10:10:47

Çiftçiye Tohum Desteği Projesi kapsamında Silivri Belediyesi “Yerli Arpa Tohumu” yetiştirmek için tohumları toprakla buluşturdu. Proje bölge çiftçilerimizin desteği ile hayat bulacak.

Çiftçiye Tohum Desteği projesi kapsamında, “Yerli Arpa Tohumu” yetiştirmek için Silivri Belediyesi harekete geçti. Projenin içeriği hakkında Başkan Volkan Yılmaz şu paylaşımda bulundu:
“ “Çiftçiye Tohum Desteği projemizin ilk adımını Gümüşyaka Mahallemizde attık. Belediyemize ait daha önce ekilmeyen 200 dönüm tarlamızda “Yerli Arpa Tohumu” yetiştirmek için ön hazırlığımızı yaptık. Bundan sonraki işlemleri belediyemizin kontrolünde ve “imece usulüyle” bölge çiftçilerimizin desteğiyle devam ettireceğiz.
İşçilik, gübre, ilaç maliyeti dahil belediyemizden hiçbir harcama yapılmadan başlattığımız projemizde, elde edilen arpamızı “Sertifikalı Yerli Arpa Tohumu” olarak ve ayrıca çıkan samanı da hayvancılık yapan çiftçimize “bedelsiz” olarak dağıtacağız.
Projemizin detaylarını ve katkı sunan paydaşlarımızı ileriki günlerde düzenleyeceğimiz geniş kapsamlı tanıtım toplantısı ile sizlere duyuracağız.
Göreve gelirken söz verdiğimiz gibi, çiftçilerimizin her zaman yanında olacağız ve üretime her zaman destek vereceğiz. Hayırlı uğurlu olsun.”
Haber Merkezi


YORUM YAP