Bora Balcıoğlu kadınların gücüne vurgu yaptı

Bora Balcıoğlu kadınların gücüne vurgu yaptı

5.03.2024 15:52:56

Bora Balcıoğlu kadınların gücüne vurgu yaptıCumhuriyet Halk Partisi'nin Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, girişimci ve üretici kadınlarla buluştuğu etkinlikte kadınların toplumdaki önemini ve Silivri'nin geleceğine yönelik vizyonunu anlattı. Eşi Sena Balcıoğlu ile birlikte katıldığı bu özel buluşmada, kadınların ekonomik ve sosyal yaşamdaki rollerinin güçlendirilmesinin önemine dikkat çekti.

CHP Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, Silivri'nin girişimci kadınlarıyla gerçekleştirilen buluşmada, toplum içindeki yerlerinin önemini vurgulayarak, ekonomik ve sosyal yaşamdaki başarılarını takdir etti. Kadınların her alanda ülkeye katma değer sağladığını belirten Balcıoğlu, bu buluşmanın enerjisinin kendisine ilham verdiğini ifade etti.
Balcıoğlu, meclis listesinde kadın temsil oranını artırarak Silivri'nin ve belki de Türkiye'nin en yüksek oranına sahip listesini oluşturduğunu belirtti. Bu adımıyla, kadınların ve gençlerin siyasi ve sosyal yaşamdaki rollerini güçlendirmeyi hedeflediğini söyledi.
BALCIOĞLU: ORTAK PAYDANIZ ÜLKEMİZE ÜRETEREK, EMEK VEREREK KATMA DEĞER SAĞLIYOR OLMANIZ
Balcıoğlu, kadınların toplum ve ekonomideki önemli rollerine dikkat çekerek, "Aramızda çiftçilikle uğraşan, sanayici olan, hayvancılık yapan, esnaflık yapan hanımefendiler var. Hangi meslek ile ilgileniyor olursanız olun, ortak paydanız ülkemize üreterek, emek vererek katma değer sağlıyor olmanızdır" şeklinde konuştu.
“MECLİS LİSTESİNDE KADIN TEMSİLİYETİNİ YÜKSEK TUTTUK”
Silivri'nin ve Türkiye'nin en yüksek kadın temsil oranına sahip meclis listesini oluşturduğunu belirten Balcıoğlu, bu adımla cinsiyet eşitliğini siyasetin merkezine taşımayı hedeflediğini ifade etti. "Silivri -belki de Türkiye- tarihindeki kadın temsil oranı bakımından en yüksek orana sahip meclis listesini oluşturdum" diyerek, kadınların yönetimde daha görünür olması gerektiğini vurguladı.
Balcıoğlu, Silivri'nin geleceğini şekillendirecek yenilikçi projeler hakkında bilgi vererek, özellikle kadın girişimcilerin bu projelerde önemli bir rol oynayacağını belirtti. Tarım ve teknolojinin entegrasyonundan, sanayici ve öğrenci iş birliklerine kadar geniş bir yelpazede planladığı projeleri paylaşan Balcıoğlu, “Silivri'yi model bir şehir haline getirme vizyonuna sahibiz” dedi.

YORUM YAP