Bek: Yaşasın özgürlük

Bek: Yaşasın özgürlük

29.04.2022 12:03:37

İYİ Partililerin Silivri programında basın açıklaması ile özgürlük istedikleri İYİ Parti Gençlik üyesi Alp Emeç tahliye oldu. İYİ Parti İlçe Başkanı Refik Bek, tahliye kararının ardında cezaevi çıkışında “Alp Emeç kardeşimiz özgürlüğüne kavuştu. Yaşasın özgürlük…” ifadelerini paylaştı.

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan İYİ Partili Alp Emeç'in, Perşembe günü tahliye kararının ardından tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevinden serbest bırakıldı. Emeç'i İYİ Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Hamza Yurtsever ile yönetim kurulu üyeleri, Silivri İlçe Başkanı Refik Bek ile partililer ve ailesi cezaevi çıkışında karşıladı.

‘Cumhurbaşkanına hakaret' ettiği iddiasıyla tutuklanan İYİ Parti Üyesi Alp Emeç'in tahliyesi için Silivri'de Anlat İstanbul etkinliği kapsamında, 23 Nisan'da basın açıklaması gerçekleştirildi ve tutukluluk halinin haksızlığına dikkat çekildi.

İYİ Parti Gençlik üyesi Alp Emeç, bir atasözünü Twitter'dan paylaşmasından kısa süre sonra silmiş ancak hakkında soruşturma başlatılmıştı. 20 yaşındaki Emeç, 16 Nisan'da tutuklandı, 28 Nisan'da da tahliye edildi.

BEK: YAŞASIN ÖZGÜRLÜK

İYİ Parti İlçe Başkanı Refik Bek, tahliye kararının ardında cezaevi çıkışında “Alp Emeç kardeşimiz özgürlüğüne kavuştu. Yaşasın özgürlük…” ifadelerini paylaştı.

Seda ŞİMŞEK

 


YORUM YAP