BAŞKAN IŞIKLAR, MEHMET HABERAL’LA BULUŞTU

BAŞKAN IŞIKLAR, MEHMET HABERAL’LA BULUŞTU

03.09.2016 10:10:09

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başkent Üniversitesi Kurucusu Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı ziyaret ederek, Silivri'de kurmak istediği Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi projesini anlattı.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü, Dünya Organ Nakli Derneği Başkanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı Ankara'da ziyaret etti.
CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan ve CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü'nün de katıldığı ziyarette, Prof. Dr. Haberal'a Silivri'de kurmak istediği Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi'ni anlatan Başkan Işıklar, tarım çalışmaları hakkında bilgiler verdi.
Ziyareti hakkında değerlendirmelerde bulunan Işıklar, “Sevgili arkadaşım, Edirne Milletvekilimiz Erdin Bircan ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Şükran Kütükçü Hanım ile birlikte, Başkent Üniversitesi Kurucusu, Değerli Bilim İnsanı Prof. Dr. Mehmet Haberal'ı ziyaret ettim. Kendisine Silivri'de kurmak istediğimiz Tarım ve Yaşam Bilimleri Üniversitesi projemizden bahsettim. Dünyada kent ve kent çevresi tarımının; nitelikli, kaliteli yapıldığında, katma değeri yüksek ürünler yetiştirerek büyük bir refah kapısı açtığını ve yaşam biçimini değiştiğinin örneklerini görüyoruz. Biz neden yapmayalım? Katma değeri yüksek tarım ve sürdürülebilir bir gıda politikası oluşturarak, bölgemizde üretilen ürünlerin paketlemesinden, pazarlanmasına, üretiminden, eğitimine kadar tüm süreçleri barındıracak bir üniversite kurulması, bölge kalkınmasına çok ciddi bir katkı sağlayacak. Sayın Haberal'ın, ziyaretimizde verdiği bilgi ve tavsiyeler, üniversite kuruluş çalışmalarımızda bize ışık tutacak. Kendisi de bu projenin desteklenmesi, ilçenin gelişimine önemli bir katkı sağlayacağı düşüncesiyle Silivri'ye gelerek, tarım çalışmalarımızı yakından incelemek istediğini dile getirdi. Bize gün boyunca 3 bin dönüm alan üzerinde kurulmuş olan Başkent Üniversitesi'ni dolaştırarak yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren, Sayın Dr. Mehmet Haberal'a nazik misafirperverliği için teşekkür ediyorum” dedi.
Haber Merkezi


YORUM YAP