Balcıoğlu: Kreş sayısını çoğaltacağız

Balcıoğlu: Kreş sayısını çoğaltacağız

12.02.2024 11:34:44

Seçim atmosferinin yoğunlaştığı Silivri'de, CHP Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu "Geleceğin Silivri'si" vizyonunu ve projelerini Sapro Temizlik Ürünleri Fabrikası'nda işçilere aktardı. Özellikle kreş sayısını çoğaltma ve kentsel dönüşümü hızlandırma vaatleri öne çıktı.

CHP Silivri Belediye Başkan Adayı Bora Balcıoğlu, Sapro Temizlik Ürünleri Fabrikası'nda öğle yemeğinde işçilerle buluşarak sohbet etti.
“KREŞ SAYISI ARTTIRILACAK”
Balcıoğlu, Silivri'nin çocukları için daha yeşil, daha temiz ve daha güvenli bir gelecek hedeflediğini söyledi. Bu doğrultuda, çocukların erken yaşta kaliteli eğitim alabilmeleri ve annelerin iş ve aile hayatını dengede tutabilmeleri için kreş sayısını artıracaklarını vurguladı. Balcıoğlu, "Silivri'mizde kreş sayısını arttıracağız! Hayal edin; çocuklarınızı, sevgiyle kucaklandıkları, eğitimle ve oyunla iç içe, onların duygusal ve fiziksel gelişimlerini destekleyen kreşlerimize ve gündüz bakımevlerimize ihtiyacımız var" şeklinde konuştu.
“DEPREM GERÇEĞİNE KARŞI KENTSEL DÖNÜŞÜM”
Depremin gerçek bir tehdit olduğunu belirten Balcıoğlu, kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için kararlı olduklarını dile getirdi. "6 Şubat'ın yıl dönümünde Hatay'daydım. İnanın bizim mega projemiz deprem olmalı. Oradaki acıları Silivri'mizde yaşamamız lazım" diyerek, kentsel dönüşümün aciliyetine vurgu yaptı ve bu alanda çalışmaların hızlandırılacağını taahhüt etti.
“GELECEĞİN SİLİVRİ'Sİ İÇİN UMUT DOLU BİR VİZYON”
Balcıoğlu, konuşmasında "Geleceğin Silivri'si" vizyonunu tanıtarak, bu vizyonun Silivri'nin her kesimi için umut dolu bir gelecek anlamına geldiğini belirtti. Çocuklar, gençler, kadınlar, dezavantajlı gruplar ve tüm Silivrililerin özgürce yaşayabileceği, güvenli ve değerli bir Silivri yaratma hedefinde olduklarını ifade etti.
Buket KARAHIZIR

YORUM YAP