Balcıoğlu kadınlarla buluştu

Balcıoğlu kadınlarla buluştu

12.02.2024 11:59:49

CHP Silivri Belediye Başkanı Adayı Bora Balcıoğlu ve eşi Sena Balcıoğlu, Çanta'da düzenlenen etkinlikte kadınlarla bir araya gelerek "Geleceğin Silivri'si" vizyonunu paylaştı.

Seçim atmosferi ısınırken, CHP'nin Belediye Başkanı Adayı Bora Balcıoğlu, bu kez Silivri Çanta Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikte kadınlarla bir araya gelerek, "Geleceğin Silivri'si" vizyonunu paylaştı bu süreçte kadınların ve gençlerin önemini vurguladı. Herkesin özgürce yaşayabileceği, kendilerini güvende ve değerli hissedebileceği bir Silivri vizyonunu paylaştı. Ayrıca Balcıoğlu, kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta daha fazla yer alması gerektiğinin altını çizdi. Silivri'de kadın kooperatiflerinin sayısını artırarak, bu kooperatiflerin üretime daha fazla katkıda bulunmasını sağlamak için kapsamlı bir destek programı hazırladıklarını duyurdu. Bu program, danışmanlık ve eğitim hizmetleri, yeni pazarlama kanallarının oluşturulması ve üretim kapasitelerinin artırılması için yatırımları kapsıyor.
Belediye Başkanı Adayı Bora Balcıoğlu, konuşmasında Çanta Mahallesi'nde kadınların sosyalleşebileceği ve spor yapabileceği alanların eksikliğinin farkında olduğunu ve bu sorunu çözmek için projelerinin bulunduğunu belirti. 1 Nisan'dan sonra, da onları hızlı bir şekilde hayata geçireceğini anlattı. Bora Balcıoğlu, "Kadınların özgürlüğü, toplumun özgürlüğünün temelidir" mesajını yineleyerek onların seslerini duyarak, öneri ve ihtiyaçlarına her zaman kulak vereceğinin altını çizdi. Kadınların ve gençlerin toplumda güçlendirilmesi, sosyal ve ekonomik hayatta aktif roller üstlenmeleri konusundaki odaklanmanın Balcıoğlu'nun seçim kampanyasının merkezinde yer aldığı ifade edildi.
Seda Şimşek

YORUM YAP