Avlu: DP’nin en yüce değeri milletin ikbali

Avlu: DP’nin en yüce değeri milletin ikbali

15.01.2022 09:56:28

Demokrat Parti İlçe Başkanı Halide Avlu, Hürhaber'e Demokrat Parti'nin, 76'ıncı kuruluş yıl dönümü nedeniyle Ankara Yenimahalle'de düzenlenen programı değerlendirdi.

“Demokrat Parti 76. yılını büyük coşku ile kutladı. Demokratlar artık salonlara sığmıyor. İktidar yürüyüşümüze emin adımlarla ilerliyoruz. Yeter artık söz milletindir” diyen Avlu, Başkentte düzenlenen ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte katıldığı kuruluş yıldönümü etkinliğini şöyle değerlendirdi:

“DP'NİN EN YÜCE DEĞERİ MİLLETİN İKBALİ”

“Genel Başkanımız Gültekin Uysal konuşmasının başında, partimizin Kurucu Genel Başkanı ve 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar, 27 Mayıs askeri darbesinin ardından idam edilen eski Başbakan Adnan Menderes ile bakanlar Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, eski Milli Eğitim Bakanım Tevfik İleri ile partinin kuruluşundan bu yana emeği geçen ve hayatını kaybedenleri rahmet ve şükranla andı.

DP'nin; milletin, insanoğlunun en eski, en baki, en kadim emelini, eşitlik, adalet emelini ve nihayetinde demokrasi talebini duyurmak, kurumsal bir manada savunmak ve milleti bu emeline kavuşturmak için kurulduğunu dile getiren Genel Başkanımız, bu siyasal çizginin, en yüce değerinin, milletin ikbali bildiğimizin altını çizdi.

“BUGÜNKÜ İKTİDAR MİLLETİ CANLI CANLI ATEŞE ATTI”

Bugünkü iktidarın milleti canlı canlı ateşe attığını savunan Uysal, "Son olarak zamlarla öncesinde şüphesiz ileride bir gün araştırılacak biçimde, 20 Aralık'ta yaptıkları kur oyunuyla bu cehennemin ateşine son bir odun daha attılar. 20 yıldır yapıyorlar, milleti canlı canlı ateşe atıyorlar. Gariban vatandaşı, kendilerinden olmayanı, muhalefet edeni ateşe attılar. Merhametleri yok çünkü. Suçlarını da öyle biliyorlar, yargılanacaklarını bildikleri için öyle korkuyorlar ki bugün hırçınlaşıyorlar" diye konuştu.

1946'da çok partili hayata geçiş için en önemli merhaleyi CHP ile büyük bir mutabakat ile aştıklarını anımsatan Uysal şunları kaydetti: "CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ile yeniden bir mutabakatla herkesin hukukundan emin olduğu, korkusuzca yaşama hürriyetinin karşılık bulduğu bir Türkiye'yi, eşit fırsatlar yaratan ve refah dağıtan bir Türkiye'yi kurmak konusunda, çoğulcu demokrasiye geçmek konusunda bir ortak kararlılığımız vardır. Demokrasi, adalet ve laikliği Türk milletinin güvenlik şemsiyesi olarak görüyoruz. Kendi istediklerini bu millete dikte etmeye kalkanlara karşın inadına milletin dediği, halkın dediği diyoruz."”

YOĞUN KATILIM

DP'nin 76. kuruluş yılı kutlama programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, eski milletvekilleri, bazı siyasi partilerin temsilcileri, belediye başkanları, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Öte yandan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de kutlama programına videolu mesaj gönderdi.


YORUM YAP