Altın çocuğa derin vefa

Altın çocuğa derin vefa

23.06.2022 11:25:15

Silivrili Milli Futbolcu Müjdat Gürsu, vefatının 28. yılında Fener Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikle anıldı. 

21 Haziran 1994 tarihinde geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeden Silivrili Milli Futbolcu Müjdat Gürsu, Silivri Belediyesi ve Silivri Kent Konseyi tarafından Fener Mahallesi'nde düzenlenen etkinlikle anıldı.1_1

 

Müjdat Gürsu'nun mezarının ziyaret edilmesi ile başlayan anma programı yönetmenliğini Kamil Bilici'nin yaptığı ‘Altın Çocuk Müjdat Gürsu' belgesel gösterimi ve günün anısına yapılan konuşmaların ardından sona erdi. Anma programına Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, geçmiş dönem belediye başkanları Selami Değirmenci, Hüseyin Turan, Müjdat Gürsu'nun ağabeyleri Bülent Gürsu, Müfit Gürsu, ablası Binnur Demirbağ, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fener Mahalle Muhtarı Muharrem Eren, STK Temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

3_1

GÜRSU: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Anma programının açılış konuşmasını yapan Müjdat Gürsu'nun ağabeyi Müfit Gürsu, “Böylesine anlamlı bir anma programı ve Müjdat'ın belgeselinin hazırlanmasını sağlayan başta Belediye Başkanımız Sayın Volkan Yılmaz'a Kent Konseyi Başkanı Kamil Bilici'ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

9

EREN: MÜJDAT HEPİMİZİN GURURUYDU

Silivri Muhtarlar Derneği Başkanı ve Fener Muhtarı Muharrem Eren yaptığı konuşmada, “Bugün bizler için anlamlı ve önemli bir gün. Bugün sarı çocuğumuzu, Müjdat'ımızı anmak için buradayız. Kaybettiğimizde çok gençti ama kısa sürede çok büyük başarılar elde etmişti. Hepimizin gururuydu. Sahada çok hızlı, saha dışında çok saygılıydı. Köyümüzde yeni Müjdat'lar yetişsin diye spora ve sporcuya hep destek oldum. Mahallemizde bulunan stadın yenilenmesinde ve mahallemizden yeni Müjdat'ların yetişmesinde çok önemli bir katkı sunacak olan çalışmalarından dolayı kendisi de eski bir futbolcu olan Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'a çok teşekkür ediyorum.  28 yıl önce bugün aramızdan ayrılan mahallemizin gururu Müjdat Gürsu'yu rahmet ve minnetle anıyorum.” dedi.

15

YILMAZ: SİLİVRİ'NİN ALTIN ÇOCUĞU'NU RAHMETLE ANIYORUM

Başkan Volkan Yılmaz, “Fener Mahallemizde Hatice teyzemizin ve Mehmet amcamızın evladı olarak dünyaya gelen, Futboldaki başarısı ile Silivri'mizin ve Fener Mahallemizin gururu olan ve 28 yıl önce elim bir trafik kazası nedeniyle aramızdan ayrılan değerli sevgili Müjdat Gürsu'yu anmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu şehre değer katanlar, hizmet edenler, bu şehirde yaptıkları ile bu şehirde yaşayan kişiler bizim için çok önemli. Tabi ki şehirler tarihi ve doğal güzellikleri ile çok önemli ama bunlara ruh katan ve o şehirleri değerli kılanlar o şehirde yaşayan mümtaz şahsiyetlerdir. Bunlar kimiz zaman siyasetçiler, kimi zaman sosyologlar, tarihçiler, iş insanları, kimi zamanda spor dünyasında Silivri'mizi gururla temsil edenler. İşte onlardan bir tanesi de Silivri'mizin Fener Köyümüzün evladı, arkadaşlarının miçosu Samsunspor'daki arkadaşlarının Koeman'ı ama Silivri'mizin sarı saçlı altın çocuğu Müjdat Gürsu'yu bir kez daha rahmetle, minnetle yad etmek istiyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun. Kendisi ile aynı takımın forma altında mücadele ettik. Örnek kişiliği ve kimliği ile Türk sporunda örnek alınması gereken, Silivri'de sporla uğraşan tüm gençlerimize örnek olan bir şahsiyetti. Giydiği Milli Takım formasıyla gururumuz olan bir kardeşimizdi.” dedi. Başkan Yılmaz, Müjdat Gürsu döneminde Ümit Milli Takım Teknik Direktörlüğü yapan Fatih Terim'in programa gelmeden önce kendisini arayarak Fener Mahalle sakinlerine selamlarını ilettiğini ifade ederek Müjdat Gürsu'ya rahmet dilediğini iletti.

“FENER STADININ İSMİ MÜJDAT GÜRSÜ SPOR TESİSİ OLACAK”

Konuşmasının sonunda Silivri'de yapılan spor yatırımlarına değinen Başkan Yılmaz, “Silivri'de Hüseyin Turan başkanımızın döneminde İBB Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ın katkılarıyla bir stat yapıldı. O stadın adı da Müjdat Gürsu Spor Tesisleri oldu. Hüseyin Turan başkanımıza teşekkür ediyorum. O stadı İBB ile yaptığımız istişarelerle şehir stadı haline getirdik. Değirmenköy'de 1000 kişilik bir stadyumu Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun büyük katkıları ile kazandırdık. Çeltik ve Büyükçavuşlu'da iki tane saha yaptık. Şuan Sayalar, Kurfallı, Beyciler ve Büyükkılıçlı'da 4 tane halı saha yapıyoruz. 20'nin üzerinde basketbol ve spor sahası yaptık. Naim Süleymanoğlu Spor Tesisleri ve Kapalı Yüzme Havuzumuzu hizmete açtık. Çok kısa bir süre içerisinde yine Gençlik ve Spor Bakanlığımızla beraber bir kapalı spor salonumuzu projelendirdik. Hayta geçireceğiz. Şu an içerisinde bulunduğumuz İBB Başkanı Kadir Topbaş zamanında yapılan bu stadı amatör maçların oynana bileceği kapasitede, soyunma odaları, duşları ve 500 kişilik tribünleri ile tamamlayarak bir stat haline getireceğiz. 2 ay gibi bir sürede burayı teslim edeceğiz. Bu sahamızın da Fenerköy Müjdat Gürsu Spor Tesisi olarak anılmasının ve isminin de bu şekilde verilmesinin müjdesini veriyorum. Müjdat kardeşimizin ismi kendi köyünde de yaşasın.”

7


YORUM YAP