“Sizler için dertlenmeyi asla bırakmayacağım”

“Sizler için dertlenmeyi asla bırakmayacağım”

11.11.2021 09:44:13

Silivri Belediyesi Danamandıra Mahalle Evi Kursiyeri kadınları Kale Park'ta misafir eden Başkan Volkan Yılmaz, adaylık sürecinde söz verdiği üzere kadınların hayatını kolaylaştırmak için çalışmaya devam edeceğini belirtirken “Sizler için dertlenmeyi asla bırakmayacağım” şeklinde konuştu.

Silivri Belediyesi, Fener'den sonra Danamandıra Mahalle Evi'nde eğitim gören kadın kursiyerlere kahvaltı programı düzenledi. Danamandıra Mahalle Evi kursiyerlerinin Kalepark Sosyal Tesislerinde misafir edildiği programa Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emre Sarısaltıkoğlu, MHP Meclis Üyesi Sultan Aşkın, CHP Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmazer de katıldı. Sohbet ortamında geçen kahvaltıda konuşan Başkan Yılmaz, kadınların, sosyal yaşamda ve eğitimdeki önemine değinerek destek sözü verdi.

YILMAZ'DAN BÜTÜNCÜL HİZMET VURGUSU

Kahvaltıda konuşan Başkan Yılmaz, “ ‘Biz Silivri'yi yalnızca çarşıdan, sahilden ibaret bir ilçe olarak görmeyeceğiz. Tüm mahalleleriyle bir bütün olarak göreceğiz, köylerimizi görmezden gelmeden bütüncül bir anlayışla hizmet etmeye devam edeceğiz.' demiştik.

“SİZLER İÇİN DERTLENMEYİ ASLA BIRAKMAYACAĞIM”

Seçimlerde görev talep ederken, ‘Ben bu seçimde hanımefendilere çok önemli bir yer açacağım. Ve kazandıktan sonra da hep kadınlarla yol yürüyeceğim, onlara destek olmaya devam edeceğim.' demiştim.

Kadınlara yönelik hizmetlerimizde evde yeni doğan, eğitim çağındaki çocuğa, genç kıza, askere gidecek gence, engelli vatandaşa, yaş almış bireylere ulaşıyoruz. Yani hayatın en büyük çilesini, yükünü çeken tek gayesi çocuklarına iyi bir gelecek hazırlamak olan kadınlara hizmet ediyoruz.

Seçimden önce ‘Hanımefendiler ben size elimi uzatıyorum. Benim elimi havada bırakmayın.' dedim. Elimi havada bırakmadınız. Ben de sizler için dertlenmeyi asla bırakmayacağım. 

Çocuklar için okullar yaparak, köy okullarını baştan sona yenileyerek, mahalle evlerimizi en uzak köylere getirerek; bırakmayacağız. Barbunya üretiminden vazgeçmiş Danamandıra'daki kadın üreticilere gübre desteği, tohum desteği yaparak ve barbunyalarını satın alarak yalnız bırakmayacağız. Selimpaşa'da kavun eken, bamya eken kadınlara ücretsiz tarım arazileri vererek bırakmayacağız.

“KADINLARIMIZIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRMAK ADINA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çocuklarınız için etüt merkezleri, spor okulları, yabancı dil kursları, müzik okulları açarak yalnız bırakmayacağız. Kadınların mutlu olduğu toplumlarda herkes mutludur. Onun için mutlu kadın, mutlu aile, mutlu Silivri demeye, sizlere her türlü desteği vermeye, her şeyin en iyisine, en güzeline layık olan kadınlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

DANAMANDIRALI KADINLAR TEŞEKKÜR ETTİ

Kursiyerler Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'a kadınlara verdiği destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. Program, kursiyer kadınların görüş ve önerilerinin alınması ve günün anısına çektirilen fotoğrafların ardından sona erdi.

 


YORUM YAP