İmamoğlu: İstanbul’un israf düzeni değişecek

İmamoğlu: İstanbul’un israf düzeni değişecek

23.05.2019 10:19:37

CHP'nin İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran seçimleri için belirlediği ''yol haritasını'', Şişli'deki bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla açıkladı.

Toplantıya CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, geçmiş dönem belediye başkanı Özcan Işkılar, meclis üyeleri, Kadın Kolları Başkanı Elif Yılmazer, Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, CHP ve İYİ Parti yönetim kurulu üyeleri birlikte katıldılar. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, çok sayıda milletvekili, belediye başkanları, eski siyasiler ile partililer İmamoğlu'nun yanındaydı.

“İMAMOĞLU VARSA UMUT VAR”
23 Haziran stratejilerini açıklayan İmamoğlu, "İmamoğlu varsa umut var" sloganıyla yol yürüyeceklerini belirtti, ''Siyasete yepyeni bir hava, yepyeni bir ruh getireceğiz. Kapı kapı, sokak sokak, semt semt gezeceğiz. Bize yapılanları anlatacağız'' dedi. ''Bu stratejiyi biz yazmıyoruz. Bizim stratejimizi, herkesin gözü önünde, bizzat İstanbullular yazıyor'' diyen İmamoğlu, ''Vatandaşlarımıza, 'Bu şehrin bu ülkenin gerçek sahibi sizlersiniz. Sakın korkmayın, endişelenmeyin, susmayın' diyeceğiz. Ve onlara diyeceğiz ki, bizim büyük bir davamız var: İstanbul'un israf düzeni değişecek'' şeklinde konuştu. İmamoğlu, ''İstanbul'un israf düzeni, bütün kaynakları bir küçücük azınlığa paylaştırmaya dayanıyor. O kaynakları paylaşanlar arsızlaşıyorlar; ülkede bir gerilim havası hakim olsun ve kendi menfaatleri sürsün diye uğraşıyorlar. YSK'nın kararıyla herkes net olarak gördü. İstanbul'daki israf düzeninden yararlananlar hak hukuk tanımıyor. Vicdan tanımıyor. Bu düzen sadece bir avuç azınlık için var'' diye konuştu.

“18 GÜNDE SUYUN YÖNÜNÜ VATANDAŞA DOĞRU ÇEVİRDİK”
''Mazbatamız haksız yere elimizden alınana kadar, 18 gün görev yaptık'' diyen İmamoğlu, ''Sadece 18 günde bu israf düzenine, 'Dur' demeye başladık. Suyun yönünü vatandaşa doğru çevirdik. Belediyenin kaynaklarını vatandaşa doğru akıtmaya başladık. Seçim öncesinde vadettiğimiz su indiriminin Belediye Meclisi'nden geçmesini sağladık. Bu sayede İstanbullu her aile, yılda 540 lira tasarruf edecek. Öğrencilerin aylık ulaşım ücretinin 85 TL'den 40 TL'ye inmesini sağladık. Böylece iki çocuklu her ailemiz, yılda 1080 lira tasarruf edecek. 19 Mayıs'ta, kitle ulaşım araçlarının tüm İstanbullulara ücretsiz hizmet etmesini sağladık. Sadece 18 günde bunları başardık. Siz bir de 5 yılda yapabileceklerimizi düşünün. Çocuklarımızı, ailelerimizi, mahallelerimizi nasıl güçlendireceğimizi düşünün. Ben, bunları düşündükçe içim içime sığmıyor, bir an önce yeniden iş başı yapmak ve çalışmak istiyorum. Hiç kuşkunuz olmasın, bu israf düzenini değiştireceğiz'' sözleriyle süreci özetledi.

“23 HAZİRAN'DA İSTANBUL'UN VE TÜRKİYE'NİN DEMOKRASİYLE YENİDEN BULUŞMASINI SAĞLAYACAĞIZ”
''23 Haziran'da, bu ülkede demokrasi ahlakını, sandık namusunu korumak için, yine demokrasiden ve sandıktan başka bir çare olmadığını herkese göstereceğiz'' diyen İmamoğlu, ''Vicdanları yaralayan bu büyük haksızlığı, bu büyük adaletsizliği, 23 Haziran günü, bayram yerine gider gibi, neşe içerisinde sandıklara giderek düzelteceğiz. İstanbul'un ve Türkiye'nin demokrasiyle yeniden buluşmasını sağlayacağız. O sandık bir vicdan sandığı olacak. O sandık bir haysiyet sandığı olacak. O sandık bir adalet sandığı olacak. O sandıktan oy pusulası çıkmayacak, hesap pusulası çıkacak'' şeklinde konuştu.

“İSTANBUL'DA İKTİDAR PARTİSİNİN BUGÜNE KADAR YAPAMADIKLARINI YAPACAĞIM”
İmamoğlu, sözlerini şöyle noktaladı: ''Göreceksiniz, ben, İstanbul'da iktidar partisinin bugüne kadar yapamadıklarını yapacağım. Bu şehrin ailelerine, yerinde ve sürekli hizmet sunacağım. Onların umutlarını boşa çıkarmayacağım. Kalbimde büyük umutlarla yürüyorum. Asla yalnız yürümediğimi de biliyorum. 82 milyonun duası ile yürüyorum. 82 milyonun gönülleriyle yürüyorum. Biliyorum ki en karanlık saatler, şafaktan hemen öncedir. İstanbul'un milyonlarca ailesi, bu şehri bana emanet etti. Emaneti haksızca elimizden aldılar. Ama şimdi buradan ilan ediyorum. Herkes duysun, herkes dinlesin. Biz 16 milyon İstanbullu, 23 Haziran'da o emaneti geri almaya geliyoruz… Önümüzdeki dönemde, hep birlikte, İstanbul İttifakı olarak, yapılan büyük haksızlığı kabul etmeyenler olarak, demokrasi ve hukuktan vazgeçmeyenler olarak, yine başaracağız. Yine çok çalışacağız ve kazanacağız. 23 Haziran'da israf düzeni son bulacak. 23 Haziran'da hak yerini bulacak. Her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak. Her şey çok güzel olacak.''

AYAKTA ALKIŞLANDI
Katılımcılar, yaklaşık 50 dakika konuşan İmamoğlu'nun son sözlerini ayakta alkışlayarak ve ''Her şey çok güzel olacak'' sloganına katılarak dinledi. Konuşma sonunda, milletvekilleri, CHP ve İyi Parti il başkanları, il ve ilçe belediye başkanları, İmamoğlu'nun yanına, platforma çıktı ve anı fotoğrafları çekildi. Haber Merkezi

YORUM YAP