Dayanışma Korona’yla devam ediyor

Dayanışma Korona’yla devam ediyor

08.04.2020 12:28:13

Silivri Dayanışma Platformu deprem gündeminden sonra korona salgın sürecinde toplumsal dayanışma ve yardımlaşmaya duyarlılığını sürdürüyor.

Silivri Dayanışma Platformu adına yapılan açıklama ile gönüllü üyelerinden Dr. Hızır Aydın'ın tasarladığı koruyucu maske çalışması duyuruldu ve sürece katkıda bulunanlara teşekkür edildi.

Platform adına yapılan açıklama aynen şu şekilde: “Silivri Dayanışma Platformu gönüllümüz İç hastalıkları uzmanı Dr. Hızır Aydın, sağlık çalışanları için koruyucu özelliği olan bir maske tasarladı. Ağız burun ve gözü de tamamıyla koruyan maskeler, Silivri'deki kamu ve özel sağlık kuruluşlarında uzmanlar tarafından denenerek olumlu görüş alındı.

Silivri Sanayi sitesinde ilk örnekleri yapılan maskenin N95 maskelerden daha fazla koruma (tüm yüzü kapsama)  özelliği taşıdığı ifade edildi. Bu maskeler hayatları pahasına canla başla çalışan sağlık çalışanlarımıza ücretsiz verilecektir. Bu projeye inanıp destek verenin isimlerini daha sonra kamuoyunda paylaşacağımız gönüllülerimize teşekkür ediyor, Dr.Hızır Aydın hocamıza emeğine sağlık diyoruz.

Silivri dayanışıyor, Silivri yardımlaşıyor… Sağlıkçılara minnettarız…”

Sevginar SALİ

YORUM YAP