9 kişiye asker yardımında bulunulacak

9 kişiye asker yardımında bulunulacak

09.12.2019 10:34:32

Silivri Belediye Encümeni, 20 Kasım 2019 tarihinde Volkan Yılmaz Başkanlığında gerçekleştirdiği haftalık olağan oturumunda asker ailesi yardım taleplerini değerlendirdi.

01.12.2019 tarihinden itibaren ödemelerin yapılacağı asker ailesi yardım taleplerini değerlendiren Silivri Belediye Encümeni, 9 kişiye asker ailesi yardımı gerçekleştirilmesini kararlaştırdı.

İşte değerlendirilen talepler ve alınan kararlar:

SEVDA Ç.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Mimarsinan Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Sevda Ç.'in hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

NECAT Y.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Yeni Mahalle'de ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Necat Y.'ın hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

SEDAT A.'YA ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Fatih Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Sedet A.'ın hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

SEVİM Y.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Yeni Mahalle'de ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Sevim Y.'ın hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

NEZİFE Y.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Alibey Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Nezife Y.'un hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

GÜLLÜZAR A.'YA ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Mimarsinan Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Güllüzar A.'nın hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

HÜLYA M.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Mimarsinan Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Hülya M.'nun hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

KİNA A.'YA ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Mimarsinan Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Kina A.'nun hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.

EMİNE B.'YE ASKER AİLESİ YARDIMI BAĞLANDI
Fatih Mahallesi'nde ikamet eden ve belediyemizce fakir asker ailelerine yapılan asker ailesi yardımından faydalanmak üzere ilgi dilekçesi ile belediyemize müracaat eden Emine B.'nın hakkında yapılan tahkikat neticesinde; oğlu asker olmadan önce evinin geçimini temin etmekte iken askere gitmesiyle bu yardımdan mahrum kaldığı ve herhangi bir gelirinin bulunmadığı tespit edildiğinden 1 nüfus için ayda 280,00 TL. asker ailesi yardımının, 4109 Sayılı Yasanın 1.maddesi gereğince 01/12/2019 tarihinden itibaren yapılmasına encümenimizce oy birliği ile karar verildi.
Kaynak: Silivri Belediyesi

YORUM YAP