Yaz sezonu, coşkulu konser ile başladı

Yaz sezonu, coşkulu konser ile başladı

10.07.2024 11:12:58

Silivri Belediyesi tarafından Gümüşyaka Mahallesi'nde düzenlenen "Yaza Merhaba Konseri" ile yaz sezonu büyük bir coşkuyla başladı. Konsere, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu eşi Hayriye Sena Balcıoğlu ile birlikte katıldı.

Uzun bir aradan sonra yeniden gerçekleştirilen Yaza Merhaba Konseri'nde Trakİstanbul Orkestrası, sevilen şarkılarını Gümüşyaka Gece Pazarı otopark alanında bölge sakinlerine sundu. Konsere, Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu ve eşi Hayriye Sena Balcıoğlu'nun yanı sıra, Gümüşyaka Mahalle Muhtarı Mazlum Güçlü, Gümüşyaka Jandarma Karakol Komutanı Muhammet Sıddık Çetin, Belediye Başkan Yardımcıları Tan Hüseyin Kıroğlu ve Emine Tarin ile Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
HALK OYUNLARI İLE BAŞLAYAN ETKİNLİK
Etkinlik, Silivri Halk Eğitim Merkezi Bigados Halk Oyunları Ekibi'nin gösterisiyle başladı. Gösterinin ardından Silivri Belediye Başkan Yardımcısı Emine Tarin, Bigados Halk Oyunları Ekibi'nin eğitmeni Yavuz Dinçer'e çiçek takdim etti.
2024 AVRUPA FUTBOL ŞAMPİYONASI FUTBOLCULARINA TEŞEKKÜR
Gümüşyaka Mahalle Muhtarı Mazlum Güçlü, konserin açılış konuşmasında, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden futbolculara teşekkür etti. Güçlü, özellikle Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu'na teşekkürlerini ileterek, Gümüşyaka'nın doğal güzelliklerinin ve kültürel değerlerinin korunması gerektiğine vurgu yaptı.
BAŞKAN BALCIOĞLU: SİLİVRİ BİRLİKTE GÜZEL
Bu özel günde Silivrililerle bir arada olmanın mutluluğunu ifade eden Başkan Balcıoğlu, yaz mevsiminin umutları tazelediğini ve birlik beraberliği pekiştirdiğini belirtti. "Silivri'mizin dört bir yanından gelen değerli hemşerilerimizle, gençlerimizle, kadınlarımızla ve çocuklarımızla birlikte çok güzel bir gün geçirdik. Hepinize teşekkür ederim" dedi.
Silivri Belediye Başkanı Bora Balcıoğlu, Silivri'nin tarihi, doğası ve kültürüyle İstanbul'un en kıymetli ilçelerinden biri olduğunu vurguladı ve "Silivri Birlikte Güzel" sloganıyla ilçeyi daha ileriye taşımak için çalıştıklarını belirtti. "Bu güzellikleri korumak, yaşatmak ve gelecek nesillere daha güzel bir Silivri bırakmak hepimizin sorumluluğudur" diyerek vatandaşların sesine kulak verdiklerini ve ihtiyaçlarına cevap vermek için çalıştıklarını ekledi.
ATATÜRK VE CUMHURİYET DEĞERLERİNE BAĞLILIK
Başkan Balcıoğlu, Silivri'de kadınların, çocukların, gençlerin ve tüm vatandaşların eşit hizmet alacağı bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini vurguladı. "Bizim meydanlarımızda kadınlar var, çocuklar var, gençler var. Bizim meydanlarımızda sevgi var," dedi. Atatürk'e ve cumhuriyet değerlerine bağlılıklarını ifade eden Başkan Balcıoğlu, "Ay Yıldızlı Al bayrağımıza, İstiklal Marşımıza, ezan sesimize, cumhuriyetimize ve Atatürk'ümüze sahip çıkacağız" dedi.
GELECEK İÇİN UMUT VE BİRLİK MESAJI
Şenlik programında emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Balcıoğlu, "Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor, güzel günlerin bizleri beklediğine inanıyorum. Hep birlikte, daha nice güzel günler ve şenliklerde buluşmak dileğiyle" diyerek konuşmasını sonlandırdı.
TRAKİSTANBUL ORKESTRASI İLE COŞKULU FİNAL
Silivri Belediye Başkanının konuşmasının ardından, Trakİstanbul Orkestrası sahneye çıkarak performans sergiledi. Silivri CHP Meclis Üyesi Murat Okan tarafından orkestra üyelerine çiçek takdim edildi. Orkestra, seyircilere unutulmaz anlar yaşatarak sona erdi.
Buket KARAHIZIR

YORUM YAP