Sultan Aşkın, İBB Meclisinde söz aldı

Sultan Aşkın, İBB Meclisinde söz aldı

9.07.2024 10:11:46

MHP Silivri Grup Sözcüsü Sultan Aşkın, İBB Meclisinde yaptığı konuşmasında hem güncel olaylara hem de tarihi ve kültürel değerlere dikkat çekerek önemli mesajlar verdi.

MHP Silivri Grup Sözcüsü ve İBB Meclis Üyesi Sultan Aşkın, MHP Grubu adına İBB'de konuşma yaptı. Konuşmasında çeşitli konulara değinen Aşkın, önemli mesajlar verdi.

AŞKIN'DAN SEL FELAKETLERİ VE ŞEHİTLER İÇİN BAŞSAĞLIĞI MESAJI
Sultan Aşkın, konuşmasına Ordu ve Muş'ta meydana gelen sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet, selden etkilenenlere ise geçmiş olsun dileklerini ileterek başladı. Pençe Kilit Operasyonu'nda şehit düşen Uzman Çavuş Cebrail Acele'ye ve Büyük Birlik Partisi Grup Başkan Vekili Dursun Çağlayan'ın vefat eden babası Hacı Mehmet Çağlayan'a Allah'tan rahmet dileyen Aşkın, ailelerine başsağlığı mesajı iletti.
A MİLLİ FUTBOL TAKIMI'NA TEBRİK VE UEFA'YA TEPKİ
Aşkın, Avrupa Şampiyonası'nda büyük bir başarı gösteren ve yarı finali kıl payı kaçıran A Milli Futbol Takımı'nı tebrik etti. Ancak UEFA'nın, Merih Demiral'a Bozkurt işareti yaptığı gerekçesiyle verdiği 2 maç men cezasını "skandal" olarak nitelendirdi ve bu kararı şiddetle kınadığını belirtti.
DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI'NI KUTLADI
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nı kutlayan Aşkın, denizcilik tarihimizin tüm kahramanlarını rahmetle andığını ifade etti. Ayrıca hukukçuların 10 Temmuz Dünya Hukuk Günü'nü de kutladı.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE RAHMET, GAZİLERE SAĞLIK DİLEDİ
15 Temmuz hain darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Aşkın, gazilere de sağlık ve şifalar diledi. Muharrem ayının ülkemize ve İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.
KIBRIS BARIŞ HAREKATI VE GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50. yıl dönümünde şehitleri rahmetle anan Aşkın, gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı da kutladı. Çiftçilerin 26 Temmuz Hasat Bayramı'nı kutlayan Aşkın, üreticilerin emeğinin karşılığını bol ve sağlıklı bir şekilde almalarını diledi.
SREBRENİTSA SOYKIRIMI VE MADIMAK KATLİAMI ANMASI
Srebrenitsa Soykırımı'nda ve Madımak Katliamı'nda hayatını kaybedenleri anan Aşkın, Türk sinemasının unutulmaz isimleri ve Türk tarihine önemli katkılarda bulunan kişileri de rahmetle yad etti.
LOZAN ANLAŞMASI'NIN 101. YIL DÖNÜMÜ
Lozan Anlaşması'nın 101. yıl dönümünü kutlayan Aşkın, Temmuz ayı meclis toplantısında alınacak kararların İstanbul ve Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Sevginar SALİ

 

 

 

YORUM YAP