İYİ’lerde ‘darp’ gündemi

İYİ’lerde ‘darp’ gündemi

10.09.2019 12:04:00

İYİ Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Ümit Seçkin'in, İYİ Parti İlçe Başkanı Ozan Ersaraç ve babası Alptekin Ersaraç tarafından darp edildiğini açıklaması gündeme bomba gibi düştü. Seçkin'in iddiası aksine Ersaraç tarafından da  saldırı iddiası geldi.

İYİ Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Dr.Ümit Seçkin, Pazartesi akşamı İYİ Parti İlçe Başkanı Av.Ozan Ersaraç'ın ikametgahında babası Alptekin Ersaraç tarafından darp edildiği iddiasıyla sağlık raporu almak üzere hastaneye başvurdu, şikayteçi oldu.

Olay, 9 Eylül Pazartesi günü akşam saatlerinde İYİ Parti İlçe Başkanı Ozan Ersaraç'ın ikamet ettiği Kınalı'da yazlık evde meydana geldi.

SEÇKİN'DEN DARP VE TEHDİT İDDİASI

Yörünge'den Alparslan Ermiş'e konuşan Dr. Ümit Seçkin, "Bir takım konuları konuşmak üzere kendileri beni yazlığa davet ettiler. Babası (Alptekin Ersaraç) aracılığıyla. Babası ben konuşurken, kendisi bir takım sözleri yönlendirebileceğini benim orada bir söz sahibi olmadığım şeklinde ifadelerinden sonra yumruk atmaya başladı. Yumruk atmaya başladıktan sonra 'Seni öldüreceğim' deyip, içeri geçip silahını aldı. O esnada da ben çıkmak istedim. Fakat Ozan Ersaraç beni tutarak, “Çıkamazsın burada duracaksın” dedi. Babası bana doğru gelirken, “Hadi şimdi git” dedi ve beni bıraktı. Babası da arkadan tekrar saldırdı. Üzerim bu şekilde yırtıldı. Kapıdan çıkmak isterken, tekrar yumruk attı. Yaklaşık 2 saattir müşaade altındayım. Ben arabama binip giderken, Ozan Ersaraç ile babası arkamdan geliyorlardı. Ben hastaneye geldim" şeklinde konuştu.

"GEREKENİ PARTİ TEŞKİLATIMIZ YAPACAKTIR"

"Ben İyi Parti'nin Silivri İlçe Kurucu Başkan Yardımcısıyım" diyen Seçkin, "Son zamanlarda kendisini tasvip etmediğimize yönelik çekincelerimiz vardı. Daha çok siyasi nedenlerden dolayı oldu. Beni davet ettiler. Ben dışarıda görüşmek istedim. Bizim Teşkilat Başkanımız da benim yanımda geldi. Dışarıda olsun istedim. Bugün Alptekin Ersaraç saat 16.00 civarında beni arayarak, “Bizim yazlıkta buluşalım” dedi. Ben anlıyorum ki beni planlı bir şekilde çağırdılar. Ben doktor öğretim üyesiyim, İYİ Parti'nin kurucu ilçe başkan yardımcısıyım, şuanda da İYİ Parti'yi halk nazarında temsil eden tek kişiyim. Geniş çerçeveden baktığınızda konu ne olursa olsun. Bir insan darp ediliyor ve ölümle tehdit ediliyor. Konu ne olursa olsun, bunu yapan da ne acıdır ki İYİ Parti İlçe Başkanımız Ozan Ersaraç. Artık gerekeni parti teşkilatımız yerine getirecektir. Kendilerinden şikayetçi oldum" dedi.

Dr. Ümit Seçkin, ifadesi alınmak üzere jandarma ekipleri eşliğinde karakola götürüldü.

ERSARAÇ: 60 YAŞINDAKİ BABAMA SALDIRMIŞ VE KENDİSİNİ DARP ETMEYE ÇALIŞMIŞTIR

İYİ Parti Meclis Üyesi Ümit Seçkin'in, babası Alptekin Ersaraç tarafından darp edildiği iddiasına ilişkin İYİ Parti İlçe Başkanı Ozan Ersaraç'tan da dün sabah saatlerinde yazılı bir açıklama geldi.

Ersaraç'ın açıklaması aynen şu şekilde: “Sevgili hemşehrilerim, çok kıymetli yol arkadaşlarım,

Dün akşam saatlerinde basına yansıyan bir vaka ile ilgili açıklama yapmamız elzem hale geldiğinden vaktinizi almak zorunda kalıyorum.

Maalesef seçilmesinde belki de şahsen en büyük paya sahip olduğum İYİ Parti Silivri Belediye Meclis Üyesi Ümit Seçkin, dün akşam saatlerinde evimize davetli olarak geldiği halde sohbet halinde oldukları 60 yaşındaki babama saldırmış ve kendisini darp etmeye çalışmıştır. Yine maalesef bu girişiminde kısmen de olsa başarılı olmuş, olay adli mercilere de yansımıştır.

60 yaşında evine çağırdığı, evin evladı olarak nitelediği, haftanın en az 3-4 günü gece 02:00-03:00'lere kadar misafir ettiği şahıs tarafından hakaret ve saldırıya uğrayan babam da mukavemet ederek kendini korumuştur.

“KONU; KENDİSİ TARAFINDAN TARAFIMI SİYASİ OLARAK YIPRATMAK AMAÇLI, AİLEM ÜZERİNE ATILAN İFTİRALARDIR”

Ümit bey yaptığı basın açıklamasında "bir konu" konuşmak için evimize geldiğini söylemekte ancak konunun ne olduğundan bahsetmemektedir. Zira konu dediği kendisi tarafından tarafımı siyasi olarak yıpratmak amaçlı, ailem üzerine atılan iftiralardır.

Ümit bey bir süredir ailemin kendisine yüklü miktarda borcu olduğu, bunu ödemedikleri yönünde bir dedikodu kazanı kaynatmakta kapı kapı dolaşarak bu iftiraları ile partimize gönül vermiş insanları zehirlemektedir. Babamın kendisini evimize davet etme sebebi bu konuları ve ne sebeple kendisine borçlu olduğunu sormaktır. Kendisine bu soru sorulduğunda, bizim kendisini başka türlü muhatap almadığımızı, ancak bu dedikoduları yapmasından sonra onu çağırıp konuştuğumuzu şahitler huzurunda ifade etmiş ve bu husus da tutanaklara geçmiştir.

Tüm bunların yanında bir hukuk devleti olan ülkemizde insanlar alacakları var ise icra daireleri ya da hukuk mahkemeleri yolu ile alacaklarını takip ve talep edebilirler. Kendisinin bu saate kadar ne benim ne de herhangi bir aile üyemin hakkında bu tarz bir başvurusu bulunmamaktadır. Bu da dikkat edilmesi gereken en büyük noktadır. Mezkur şahıs hem kamuoyu önünde hem de hukuk önünde bu iddialarını öne sürememekte, durumu tevil etmeye çalışmaktadır.

“ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARILAR BİRİLERİNİ DEVAMLI RAHATSIZ ETMİŞ”

İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı ve Kasım 2015'ten beri Meral Akşener'in omuz başında yürümüş bir evladı olarak ilçede yakaladığımız trend ve elde ettiğimiz başarılar birilerini devamlı rahatsız etmiş; kimisi bize saldırarak partiye zarar vermek, kimisi de mevcut olmayan ancak hayalinde var ettiği kimi rantlar için bulunduğumuz makamı demokratik yollar harici dalavereler ile ele geçirmenin sevdasına düşmüştür.

“MÜCADELEMİ DAVA VE YOL ARKADAŞLARIMIN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM”

Ben bir üniversitede aktif olarak ders veren gerçek bir öğretim görevlisi, hatırı sayılır firmaların hukuk müşaviri ve bir avukat; İlçe Başkanlığı haricinde birden fazla makama sahip bir şahıs olarak bu durumla Kasım 2015'ten bu zamana kadar mücadele ettim. Bu mücadelemi de özellikle dava ve yol arkadaşlarımın takdirine bırakıyorum.

Her ne sebeple olursa olsun yaşanmasını tasvip etmediğim ve mutlu olmadığım bu hadisenin de gerçek yüzünü sizlere tüm çıplaklığı ile anlatma ihtiyacı ile bu satırları kaleme aldım.

"Zamanı Tanrı yaşar, insanoğlu ölmek için yaratılmış." Cenab-ı Hakk'ın bundan sonrası için alnımıza ne yazdığını da yaşayarak öğreneceğiz.”

YORUM YAP