Göçengil: CHP atanamayan öğretmen ayıbına son verecek

Göçengil: CHP atanamayan öğretmen ayıbına son verecek

26.11.2018 12:58:17

CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda eğitim sisteminin boğuştuğu sorunlara işaret ederken, “Bu koşullar altında dahi umutsuz olmak için hiçbir sebep yoktur”  diyerek, “Cumhuriyet Halk Partisi atanamayan öğretmen ayıbına son verecek, öğretmenin öğrencisiyle, öğrencinin de nitelikli eğitim kurumlarıyla buluşmasını sağlayacaktır” ifadeleriyle umut verdi.

Göçengil, 24 Kasım mesajında görüşlerini şöyle yansıttı: “Avrupa ülkelerindeki meslektaşlarına oranla en fazla çalışan ve en düşük maaşı alan öğretmenlerimiz, baskı görmekte, sürekli değişen eğitim sistemi nedeniyle mesleki sorunlar yaşamakta; yüz binlerce öğretmenimiz de atama beklemektedir. Bu durum dahi hükümetin gençlerimize verdiği değeri açık bir şekilde göstermektedir. Bu koşullar altında dahi umutsuz olmak için hiçbir sebep yoktur.
Tarihi boyunca öğretmenlere en yüksek değeri veren ve onların yanında olan Cumhuriyet Halk Partisi bu anlayış ile atanamayan öğretmen ayıbına son verecek, öğretmenin öğrencisiyle, öğrencinin de nitelikli eğitim kurumlarıyla buluşmasını sağlayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü rahmetle anıyor, onun yolunda yürüyerek gösterdiği hedefe ilerleyecek fikri hür vicdanı hür nesiller yetiştiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyor ve tebrik ediyorum.” Haber Merkezi


YORUM YAP