Çavuşlu’da Atatürkçülük üzerinden eleştirdi

Çavuşlu’da Atatürkçülük üzerinden eleştirdi

4.02.2016 10:36:57

AK Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ile birlikte Kadıköy'den sonra Büyük Çavuşlu Mahalle sakinleri ile bir araya geldi.
Büyük Çavuşlu Mahallesi ile Silivri Merkeze İBB'nin yatırımlarını mahalle halkına slayt gösterimi eşliğinde anlatan İlçe Başkanı Kutlu, Büyük Çavuşlu'ya yapılacak yeni hizmetleri anlatarak vatandaşların sorularını cevapladı.
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a yönelik eleştirilerini Büyük Çavuşlu'da Atatürkçülük üzerinden sürdüren Kutlu, “Atatürk köşesi yapmakla Atatürkçü olunmuyor. Biz onlardan daha çok Atatürkçüyüz. Bunu yaptığımız hizmetlere dayanarak söylüyorum. Tıpkı vatanına en iyi hizmet edenin onu en çok seven olduğu gibi” dedi.
Seçim sonrasında teşekkür toplantıları ve ziyaretleri kapsamında seçmenle bir araya gelen AK Parti Silivri İlçe Teşkilatı, bu programların ardından yatırım sunumlarını anlattıkları köy ziyaretlerini gerçekleştiriyorlar. Mahalle ziyaretlerine Kadıköy mahallesiyle başlayarak Kadıköy Mahalle halkıyla bir araya gelen İlçe Başkanı Rıfat Kutlu; Pazartesi günü de Büyük Çavuşlu mahallesinde halka hitap etti.
Hem Kadıköy'de hem de Büyük Çavuşlu Mahallelerinde büyük bir ilgiyle karşılanan AK Parti heyeti, Silivri merkez ve mahalleler özelinde yapılan İBB ve merkezi hükümet yatırımlarını mahalle halkına görsel sunum eşliğinde anlattı.

KUTLU: ASIL GÖREVİMİZ HALKA HİZMET
Mahalle sakinlerine hitap eden Rıfat Kutlu, “AK Parti hizmet anlayışını siyasi geçmişinden almıştır. AK Parti'de siyaset, millete hizmet için bir araçtır. 13 yıldır bu ülkeyi yöneten irade olarak bu düşünceyi hiç kaybetmedik. Asli görevimizin halkımıza hizmet olduğunu aklımızdan hiç çıkarmadık. Hizmet ederken de hiç bir zaman ayrımcılık yapmadık. Bize oy verenle bize oy vermeyen kesimler arasında hizmet farkı gözetmedik.
Bugün Büyükşehir Belediyemiz 35 km uzaklıktaki Sayalar'da doğalgaz götürürken ‘ne kadar oy aldım' hesabını yapmadı. Bu yatırımın mali yükünü hiç sorun etmedi. Böyle bir hesap yapılmış olsa; inanın ki Sayalar'a giden doğalgazın maliyeti oradaki halkın 30 yıl boyunca amorti etmesi mümkün değil.

“MEVCUT BELEDİYE YÖNETİMİ HİZMET ÜRETMEDEN, HAMASET ÜRETİR”
Kar zarar hesabı yapmadan, oy vermiş vermemiş ayrımına düşmeden hizmet etmek bizim siyasi anlayışımızın şiarındandır. Mevcut belediye yönetimi buralara usulen gelip; anlatacakları ve sizlere sunacakları hizmet olmadığı için sadece bizi karalama yoluna giden bir anlayışa sahip.
Hizmet üretmeyen hamaset üretir. Amaçları sizlerin onlara hesap sormanıza fırsat vermeden demagoji yapıp Silivri'ye hayırlı tek hizmetlerinin olmadığını unutturmak.

“ASIL ATATÜRKÇÜLERİN BİZLER OLDUĞUNU UNUTMAMALIDIRLAR”
Bu parti ilk kurulduğunda inanç üzerinden sizleri korkuttular. Baktılar ki bu söylemleri artık halk tarafından da önemsenmiyor bu sefer de bize Atatürk üzerinden hamaset yaptılar. Atatürkçülüğü kendi tekelinde sananlar;
“Vatanını en çok seven ona en çok hizmet edendir” sözünü yerine getirmemizden kıyasla, asıl Atatürkçülerin bizler olduğunu unutmamalıdırlar. İşte biz vatanımızı en çok seven ve vatanımıza en çok hizmet eden anlayışa sahibiz.

“HALKA HİZMET ETMEMİZE ENGEL OLAMAYACAKLAR”

AK Parti'nin trilyonluk yatırımlarının etrafına pankart asarak rol çalmaya çalışanlar, yapılmak istenen yatırımları çeşitli yollara başvurarak engellemeye çalışanlar bilmelidirler ki; bizim halka hizmet etmemize engel olamayacaklar.
AK Parti döneminde; AK Parti'nin siyasi iradesiyle yapılan okula çöp torbası vermeyi; Atatürk köşesi yapmayı belediyecilik hizmeti olarak anlatanlar elbette ki bizim vizyonumuzu anlayamayacak ve o vizyona hiç bir zaman ulaşamayacaklardır.


“BU BELEDİYE YÖNETİMİNİN SİLİVRİ'YE KATACAĞI HİÇBİRŞEY KALMAMIŞTIR”
Hepiniz takip etmişsinizdir; bugün Silivri Belediyesinin borcu 115 Milyon. Son borçlanma yetkisiyle birlikte bu borç 122 Milyon'a çıktı. Yani sizin anlayacağınız belediye bütçesinin %80'i borç. Kalan parayla bırakın hizmet etmeyi personelin maaşını bile verecek durumda değiller. Şundan emin olun ki bu belediye yönetiminin artık Silivri'ye katacağı hiçbir şey kalmamıştır.

“HİZMET BUNDAN SONRA DA AK PARTİ'YE NASİP OLACAK”
Bu ülkeye de, bu şehre de, bu mahalleye de hizmet etme şerefi sadece ve sadece AK Parti ailesine nasip olmuştur ve görünen o ki bundan sonra da yalnızca AK Parti'ye nasip olacaktır. Çünkü bizim bu ülkeye bizim bu şehre ve bizim sizlere aşkımız var. Aşkımızı hizmete dönüştürmek konusunda da tecrübemiz ve yeteneğimiz var” şeklinde konuştu.
Halk buluşmalarına önümüzdeki günlerde Silivri'nin diğer mahalleleri ile devam edecek olan AK Parti Silivri İlçe Başkanı Rıfat Kutlu'ya; yapmış olduğu ziyaretlerde ilçe başkan yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ve ziyaret edilen mahalleden sorumlu olan AK Parti teşkilat mensupları eşlik ediyor.
Haber MERKEZİ

YORUM YAP