Beşyüzevlerspor’dan İl Temsilciliğine saha tepkisi

Beşyüzevlerspor’dan İl Temsilciliğine saha tepkisi

28.04.2023 11:37:53

İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubu ekiplerinden Beşyüzevler'in 2. Başkanı Cemal Ceylan, Küçükçekmece maçının İBB Şenlikköy Stadına verilmesinin son derece hatalı bir karar olduğunu ifade etti.

Yeşil-Beyazlıların 2.Başkanı açıklamasında, "Fikstür çekiminde tüm Kulüp temsilcilerinin huzurunda maçların tarafsız sahalara ve eşit mesafelere verileceği belirtildi. Bir iki istisna olabilir, bunu anlayışla karşılarız ancak rakibimiz Küçükçekmecespor'a en yakın saha olan İBB Şenlikköy Stadına bu maçın verilmesi bizi hayal kırıklığına uğrattı, bu tercih eşitlik ilkesine aykırıdır" dedi.

CAMİAMIZ BU KARARA ÇOK TEPKİ VERDİ
Küçükçekmecespor'un bu maç için 2 km, kendilerinin ise 26 km yol kat edeceğine vurgu yapan Ceylan, "Şimdiye kadar camia olarak, 3.Ligde, BAL'da ve Süper Amatör Ligde hiçbir konu hakkında açıklama yapma gereği duymadık. Lakin bu yanlış saha atamaları tekrarlanırsa bizim de tepkimiz farklı olur. Bizim tek derdimiz sahanın rakibimize çok yakın olması, bu maç başka bir stada çok rahatlıkla verilebilirdi. Aynı şekilde İl Temsilciliği maçı misal İBB Bayrampaşa'ya verse biz kabul etmezdik. 'Bize yakın, rakibimize haksızlık olur' derdik. Camiamız da bu karara çok tepki verdi, 'başka saha mı kalmadı' diye çok eleştiri geldi… Sahayı değiştirmek için İstinye'de verdiğimiz çaba da maalesef yok sayıldı. Biz yine de İl Temsilciliğine güveniyoruz. Güvenmek istiyoruz" şeklinde konuştu.

KÜÇÜKÇEKMECESPOR'UN DA TALEP ETTİĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUZ
Küçükçekmecespor'un da kendileri gibi köklü bir camia olduğunu aktaran Ceylan şöyle devam etti: "Saygı duyduğumuz rakibimiz ve renktaşımız ile hiçbir sorunumuz yok, tam aksine birbirimiz ile dost iki camiayız; Zaten sahada hak eden kazanacak ve 90 dakika sonunda yine dost kalacağız ancak bu sahayı Küçükçekmecespor'un da talep ettiğini düşünmüyoruz, onların böyle bir çabası katiyen olmamıştır, başka bir etken olacağı konusunda hemfikiriz" dedi.
Ali Kemal Demir

YORUM YAP