Başkan Yılmaz’dan Gaziler Günü mesajı

Başkan Yılmaz’dan Gaziler Günü mesajı

18.09.2019 16:27:14

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. “Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir” diyen Başkan Yılmaz, bu vatanın kazanılması, müdafaası ve ay-yıldızlı bayrağımızın dört bir yanda dalgalanmasında en önemli rolün şüphesiz şehit ve gazilerimiz olduğuna dikkat çekti.

“ŞEHİTLİK VE GAZİLİK UNVANLARI, HİÇBİR DÜNYEVİ PAYEYLE ÖLÇÜLEMEYECEK DERECEDE BÜYÜK BİR ŞEREFTİR”

Yılmaz'ın kutlama mesajı aynen şu şekilde: “Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e ‘Mareşallik' rütbesi ve ‘Gazilik' ünvanı tevdi edilmiştir. Bu anlamlı günün yıl dönümü olan 19 Eylül tarihini Gaziler Günü olarak kutluyoruz.

Gazi ünvanı, hiçbir maddi değerle ölçülemeyecek derecede büyüktür. Türk milletinin şanlı geçmişinde binlerce şehidi ve gazisi vardır. Her biri vatanı için bedenini siper etmiş, şehit olmuş, yaralanmış ama davasından ödün vermemiştir.

Türk ulusu için şehitler nurlanmış, gaziler onurlanmış kişiler demektir. Eğer bugün topraklarımızda hür ve bağımsız, huzur ve güven içinde yaşıyorsak, şüphesiz ki şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir. Asırlar öncesindeki gibi aynı inanç ve azimle görev yapan güvenlik güçlerimiz ‘Ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla düşmanlara karşı kahramanlık destanları yazmaktadır.    

“GAZİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAK HEPİMİZ İÇİN MİLLİ BİR VAZİFEDİR”

Tüm zorluklara göğüs geren ve inançlı bir mücadelenin unvanını taşıyan, milli değerleri kendi benliği gibi benimsemiş vatan aşığı gazilerimiz her zaman milletimizin gurur kaynağı olacaktır. Ay yıldızlı al bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir. Bu duygu ve düşüncelerle devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, kurucu kahramanlara, aziz şehitlerimize ve ebediyete irtihal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Silivrili gazilerimiz başta olmak üzere hayatta olan bütün gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü'nü yürekten kutluyor, huzur ve esenlik dolu uzun bir ömür temennisiyle saygılarımı sunuyorum.”


YORUM YAP