Baldöktü’nün Atatürk sevdası

Baldöktü’nün Atatürk sevdası

01.07.2017 11:22:08

Mustafa Kemal Atatürk'ün dünyanın birçok ülkesinde bulunan heykelleri, adına açılan okullar, isminin verildiği cadde ile meydanlara işaret eden Nurullah     Baldöktü, Türkiye Cumhuriyeti mimarı liderin Türk Milleti için yaptıkları ve ona emanetlerine her zamankinden daha çok sahip çıkmamız gerektiğinin altını çizdi.

Silivrililerinin yakından tanıdığı hayırsever işadamı Nurullah Baldöktü, “Çok kıymetli bir liderimiz var yaptıklarını mutlaka sahip çıkmalıyız” diyerek Mustafa Kemal Atatürk sevgi ve saygısını ifade etti.
Atatürk'e ait yurt dışında bulunan heykellerin görseller ve hikayelerini değerleyen işadamı, “Türkiye'yi Türkiye yapan bu lideri ve milletimiz için yaptıklarını asla unutmamalıyız. Dünyanın hürmet ve saygı duyduğu liderimize hem sahip çıkmalıyız hem de Türk toplumuna kazandırdıklarının kıymetini bilmeliyiz. Dünyada başka hiçbir lider bu denli çok ülkede sevilip, sayılmamaktadır…
Bunun anlamını ve önemini mutlak suretle idrak etmeliyiz” dedi.
ABD, Avustralya, Azerbaycan, Bişkek, Hollanda, İsrail, Japonya, Kazakistan, Kırgızistan, Küba, Macaristan, Romanya, Şili, Türkmenistan, Venezuela, Yeni Zellanda, Makedonya gibi ülkelerde bulunan Atatürk heykellerinin tarihçesini araştıran işadamı, “Mustafa Kemal Atatürk'ü dünya liderliğinden bugün her zamankinden çok daha fazla feyz almalıyız” a dikkat çekti.
Bu araştırmasını birçok önemli isim ve kurumla “Değerini bileceklerinden eminim” diyerek paylaştığını ifade eden Baldöktü, Türkiye'nin Atatürk'ün Cumhuriyetimizi kurarken belirlediği çizgiden ayrılmaması gerektiğinin altını çizdi.

Sevginar SALİ


YORUM YAP