Arkaz: Haine merhamet vatana ihanettir

Arkaz: Haine merhamet vatana ihanettir

24.11.2022 16:02:54

Milli Savunma Bakanlığı 2023 Yılı bütçesi hakkında, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili ve MYK Üyesi Dr. Hayati Arkaz, “Haine merhamet vatana, millete ve devlete yapılan en büyük ihanettir” derken terörle mücadele kararlılığı ve bağımsızlık vurgusunda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili ve MYK Üyesi Dr. Hayati Arkaz, Milli Savunma Bakanlığı 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi üzerine, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda söz alarak bir konuşma yaptı.2_43

ARKAZ: MÜCADELE SON TERÖRİST YOK EDİLENE KADAR SÜRECEKTİR

Arkaz, değerlendirmesinde şunları söyledi: “Millî Savunma Bakanlığının 2023 Yılı Bütçesinin hayırlı olmasını diliyorum.

15 Temmuz 2016'da kurulan Cumhur İttifakı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlı tutumuyla beraber teröristler, Türkiye sınırları içinde kazdıkları hendek ve çukurlara gömülmüştür, gömülmeye de devam ediyorlar.

Sadece yurt içinde değil yurt dışında da, özellikle Irak'ın Kuzeyi ve Suriye'nin Kuzeyinde teröristlere karşı aynı mücadele verilmektedir. Bu mücadele son terörist yok edilene kadar sürecektir.

PKK Terör örgütü bebek ve kadın katili, askerimizi ve polisimizi sırtından vuran, insan, silah, enerji ve uyuşturucu kaçakçısı, emperyalizmin maşasıdır, katiller sürüsüdür.

“TÜRK ORDUSU VE TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİYLE ALLAH'IN DIŞINDA HİÇBİR GÜÇ BAŞ EDEMEZ”

Bu terör örgütü yurt içinde bitmiştir. Yurt dışında da görüldüğü her yerde imha edilecektir.

Kim destek oluyorsa,  arkasında kim duruyorsa ve de kim yardım ediyorsa, onlara da gereken ne varsa yapılacaktır.

Türk Ordusu ve Türk Silahlı Kuvvetleriyle Allah'ın dışında hiçbir güç baş edemez.

“HAİNE MERHAMET VATANA, MİLLETE VE DEVLETE YAPILAN EN BÜYÜK İHANETTİR”

Bu vatan için çok bedel ödedik, ödemeye de devam ediyoruz. Biz ülkücüler vatan hainlerini gözünden tanırız.  Haine merhamet vatana, millete ve devlete yapılan en büyük ihanettir. Teröriste terörist diyemeyen kim varsa teröristin ta kendisi, alasıdır.

“BU MEMLEKETİN SINIRLARI CETVELLE DEĞİL MİLLETİMİZİN KANIYLA ÇİZİLMİŞTİR”

Herkes şunu iyi bilmelidir ki; Bu memleketin sınırları cetvelle değil milletimizin kanıyla çizilmiştir. Bütün dünyanın muhalefetliğine rağmen Doğu Akdeniz'de, Mavi Vatanda hakkımız, hukukumuz vardır ve de orada gaz aramaya devam ediyoruz, edeceğiz.

Kıbrıs artık 2 devlettir. Kapalı Maraş'ı açtık. Libya'yı başta Fransa olmak üzere emperyalistlere teslim etmedik. Batı komşumuz Yunanistan Avrupa'nın şımarık çocuğudur. Daha fazla şımarırsa ecdatlarına ne yaptıysak aynısını yine yaparız. Karabağ'da 28 yıllık işgale 44 günde son verdik. Bu bir Türk yumruğudur. O Türk Yumruğu sadece Ermeni çetelerine vurulmamıştır, başta Fransa olmak üzere tüm emperyalistlerin suratında patlamıştır.3_42“TÜRKİYE ARTIK HİÇ KİMSEDEN İCAZET ALMIYOR”

Kısacası Türkiye artık; denizlerde doğal kaynak ararken de, teröre karşı sınır ötesi operasyon yaparken de, Kapalı Maraş'ı açarken de, Ayasofya'yı açarken de, kendi yerli otomobilini üretirken de, kimseden icazet almamıştır.

Şanlıurfa, Mardin, Van, Hakkari, Şırnak, Diyarbakır bir tarih, kültür ve turizm merkezi haline gelmiştir. Diyarbakır ve diğer illerimize yapılan yatırımları mutlak görmek lazım. Sadece Diyarbakır'a başta Sur olmak üzere 80 Milyar TL yatırım yapılmıştır.

“TÜRK MİLLETİ'NİN KANI YERDE BIRAKILMADI”

Terör örgütü PKK hain yüzünü en son İstiklal Caddesi'nde gösterdi; 6 Vatandaşımız yaşamını yitirmiş, 81 vatandaşımız yaralandı. Pençe Kılıç Operasyonu'yla 180 terörist etkisiz hale getirildi ve Türk Milleti'nin kanı yerde bırakılmadı. Vakit hesap vaktidir. Vakit dökülen kanın hesabını damla damla sorma vaktidir. Teröristlerin görüldüğü yerde başları eziliyor, ezilmeye de devam edecek. Sadece hava harekâtıyla kalınmayacak, gerekirse karadan da harekât yapılacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak biz operasyonları destekliyoruz ve yanındayız.

“53 YILDIR VATANIN, MİLLETİN VE DEVLETİN BİRLİĞİNİN, BERABERLİĞİNİN VE BÜTÜNLÜĞÜNÜN HEP YANINDA OLDUK”

Biz 53 yıldır vatanın, milletin ve devletin birliğinin, beraberliğinin ve bütünlüğünün hep yanında olduk. En alt rütbeden en üst rütbeye kadar terörle mücadele eden Tüm Türk Silahlı Kuvvetleri Personelimize başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun.

Sayın Bakanımıza ve Bakanlık bürokratlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum,  kolaylıklar diliyorum, Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor; heyetinizi saygıyla selamlıyorum.”

Sevginar SALİ


YORUM YAP