İkinci oturumda tüm kararlar oybirliğiyle geçti

İkinci oturumda tüm kararlar oybirliğiyle geçti

09.10.2020 14:38:52

Silivri Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı 2. birleşiminin 9 Ekim 2020 Cuma günü saat 10.00'da Volkan Yılmaz'ın Başkanlığında gerçekleştirildi.

Silivri Belediye Meclisi'nin 09.10.2020 tarihine rastlayan Ekim ayı toplantısı 2. Birleşimi Cuma günü saat 10.00'da Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi. Oturuma katılamayan meclis üyeleri izinli sayılırken, bir önceki oturum tutanakları oylandıktan sonra gündeme geçildi.

Meclis toplantısında görüşülen ve oybirliği ile kararlaştırılan gündem maddeleri şu şekilde;

G Ü N D E M:

1 - Belediyemiz Yazı İşleri Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği revizesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

2 - 2021 yılı acize ücreti maaşının arttırılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun raporu ve kararı oybirliğiyle geçti; yardımlar 550 TL'den 675 TL'ye arttırıldı.

3 - İstmar Tem Gayrimenkul Yatırım ve Tic. A.Ş. tarafından 2013 model Hitachi marka ekskavatör aracı belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

4 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 6725 parselde kayıtlı taşınmaz üzerinde bulunan Bedesten Çarşısındaki 11 ve 12 nolu dükkânların İSKİ Selimpaşa Tahsilat Veznesi olarak kullanılmak üzere İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 5 yıllığına yapıldı.

SAĞLIK ALAN TAHSİSLERİ KARARLAŞTIRILDI

5 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 40 ada, 98 parsel yanı otopark alanında kalan 15 m²'lik alana sahip 40 ada, 108 parselin TEDAŞ Genel Müdürlüğüne irtifak hakkı tesisi ile ilgili İmar Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

6 -  Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Akören Mahallesi, 2496 parsel sayılı taşınmazın Silivri İlçe Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 10 yıllığına yapıldı.

7 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Beyciler Mahallesi, 1557 parsel sayılı taşınmazın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 10 yıllığına yapıldı.

8 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 48 ada 150 parselde bulunan binanın zemin katının 50. yıl Sağlık Ocağı olarak kullanılmak üzere tahsis süresinin uzatılması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 3 aylığına yapıldı. Başkan Bey bir önceki oturumda tahsis süresinin kısa tutulacağını açıklamış, alanda Gençlik Merkezi yapımı ile ilgili projeleri olduğunu ifade etmişti.

9 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Kavaklı Mahallesi, 2136 parsel üzerinde 98.36 m²'lik, 4 odalı alanın İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 10 yıllığına yapıldı.

10 -  Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Selimpaşa Mahallesi, 966 ada, 4 parsel sayılı taşınmazın, 4 Hekimlik Aile Sağlığı Merkezi yapımı için İl Sağlık Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti. Tahsis 25 sene üzerinden onaylandı.

BAŞKAN VE CHP İLE MHP GRUP  SÖZCÜLERİNDEN TEŞEKKÜR

11 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Çayırdere Mahallesi, 184 ada 2 parsel, 183 ada 1 parsel, 141 ada 1 parsel ve 140 ada 1 parsel sayılı tarla vasıflı taşınmazların 3 (üç) yıldan fazla süreyle kiralanması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

12 - Mülkiyeti belediyemize ait olan Silivri, Kurfallı Mahallesi, 580 parsel nolu taşınmazın 3 (üç) yıldan fazla süreyle kiralanması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

Her iki gündem maddesi ile ilgili söz alan CHP Grup Sözcüsü Süheyl Kırkıcı aromatik bitki yetiştiriciliğinin yanı sıra hayvancılık yapmak isteyenlerin de kararda değerlendirilmesinden duydukları memnuniyeti paylaştı. MHP Grup Sözcüsü aynı zamanda Hukuk Komisyonu Başkanı Sultan Aşkın da söz alarak koşullar ve gelen talepler doğrultusunda tarım ve çiftçilik girişimlerini destekleme eğilimlerini ifade etti.

Başkan Volkan Yılmaz, sürece katkı sunan meclis üyeleri ve özellikle de komisyon üyelerine çalışmalar dolayısıyla teşekkür etti.

13 -  İlçemiz sınırları içinde bulunan bazı cadde ve sokakların isimlerinin değiştirilmesi ile ilgili İsim ve Tespit Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

MALİ YILI PERFORMANS PROGRAMI 3. OTURUMDA 16 EKİM'DE GÖRÜŞÜLECEK

14 - 2021 Mali yılı performans programı ve bütçesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmeye devam edildiğini belirten Başkan Yılmaz, gündem maddesinin 16 Ekim Cuma günü saat 10.00'da 3. Oturumda değerlendirilmesini önerdi. Meclis teklifi oybirliğiyle kabul etti.

15 - Silivri ilçesi, Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 39 ada, 55 parsel sayılı taşınmazın 12 nolu bağımsız bölümünde kayıtlı belediyemize ait 100/343 hissesinin eşit paylar ile Yılmaz Karal ve Şemsi Karal'a satışının yapılması amacıyla düzeltme kararı alınması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporu ve kararı oybirliğiyle geçti.

VALİLİKTEN İKİ PROJE İÇİN TOPLAMDA YAKLAŞIK 2 MİLYON 400 BİN TL ÖDENEK TALEBİ KARARLAŞTIRILDI

16 - İstanbul Valiliğine restorasyon yapım işi ve proje yapım işi kapsamında belediyemizce ödenek talebi başvurusu yapılması ile ilgili İmar Komisyonu raporu ve kararı da oybirliğiyle geçti. Meclis yaklaşık olarak 2 Milyon TL Mübadele Evi yapımı, 300 Bin de TL de sarnıç restorasyonu için istenmesini kararlaştırırken, gündem maddesine ilişkin söz alan Başkan Volkan Yılmaz, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya Silivri konularına hassasiyetinden dolayı teşekkür etti.

YORUM YAP