CHP Silivri’de ilk aday, Mümün Koçoğlu

CHP Silivri’de ilk aday, Mümün Koçoğlu

23.10.2019 11:28:47

CHP Silivri İlçe Başkanlığı yarışında adaylığını açıklayan ilk isim Mümün Koçoğlu, ‘Kökleri derinde olmayan, asla göklere ulaşamaz!' dedi ve ekledi: ‘Pamuktan iplik, iplikten kumaş, kumaştan da bilirsiniz ki elbise meydana gelir. Biz bu tarlanın pamuğundan yapılan elbiseyi sırtımıza giydik ve büyük Atatürk'ün bizlere hedef gösterdiği altı oklu rozeti yakamıza taktık, heyecanla yürümeye başladık. Sizlerden sorumluluk istiyoruz. Çıkmış olduğumuz bu yolda talip olduğumuz görevi layığıyla yapabileceğimize inancımız tam!”

Mümün Koçoğlu, 22 Ekim Salı akşamı partinin gençleri Şahin Dirik ve Nezahat Nilay Öndül Kalaman'la birlikte ilçe binasında kaydedilen tanıtım toplantısında CHP Silivri İlçe Başkanlığına talip olduğunu açıkladı. “Silivri ilçe örgütünün geçmişi gururumuz, partimize önemli hizmetler yapmış büyüklerimiz övüncümüz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk değişmez rehberimiz ve liderimiz olmaya devam edecektir” diyen Koçoğlu'na ilgi oldukça yoğundu.

GÖÇENGİL: TÜM ÜYELERİMİZİN ÜYE LİSTELERİNDEN KAYITLARINI KONTROL ETMENLERİNİ RİCA EDİYORUZ

Toplantıda hazır bulunan CHP Silivri İlçe Başkanı Suna Göçengil, yaptığı açılış konuşmasında, “CHP, demokrasiyi ülkemize kazandıran partidir. Kongre takvimi sürecimimiz başladı. Kongre takvimimizi sosyal medya üzerinden yayınladık. Bundan sonraki süreç öyle devam edecek. Pazartesi günü itibariyle üye listelerimiz askıya çıktı. Pazar gününe kadar her gün saat 10.00 ile 18.00 arasında listeleri İlçe Başkanlığımızdan kontrol edebilirsiniz. Bunun haricinde daha sonra delege seçimleri ve kongremizi gerçekleştireceğiz. Delege seçim tarihlerini İl Başkanlığımızdan aldığımız izinle sizlerle paylaşacağız. İl Başkanlığından bilgiler gelir gelmez siz değerli yol arkadaşlarımla yapacağımız örgüt toplantısında bunları tek tek daha açık bir şekilde izah edeceğim” dedi ve akabinde sözü Mümün Koçoğlu'na bıraktı. El sıkışarak birbirlerine başarı dilediğinde bulunan Göçengil ve Koçoğlu, siyaset ahlakına yakışır bir centilmenlik örneği gösterdi.

KISA BİR SELAMLAMA VE HOŞ GELDİNİZ KONUŞMASIYLA BAŞLADI

Mümün Koçoğlu, burada gerçekleştirdiği konuşmasında şunları söyledi: “Değerli arkadaşlarım, Silivri'nin 35 mahallesinden bu akşamki toplantımıza duyarlık ve incelik gösterip, bizlere moral, güç, cesaret veren kıymetli kadınlarımız, gençlerimiz, yoldaşlarımız hepinizi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum… Bir kez daha bu çatının altında, sizlerin arasında büyüdüğümü, değerimi ve gücümü siz kıymetli yol arkadaşlarımdan aldığımı derinden hissettirdiniz. Sağ olun… Var olun…

ÖZGEÇMİŞİNE DEĞİNDİ

Bizler birbirimizin iyiliğini ve güzelliğini hem çok iyi bilir, hem de kalbimizde yer veririz ama ben yine de özgeçmişimden kısaca bahsetmek istiyorum. 23 Ocak 1979 tarihinde Silivri'de doğdum. İlk, Orta ve Lise eğitimimi Silivri'de tamamladıktan sonra 1996 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandım. 2000 yılında mezun oldum. Hemen ardından askerlik görevimi yerine getirdim. 2002 yılında eğitimimin devamı için İngiltere'ye gittim. 2,5 yıl İngiltere'de uluslararası ticaret ve yönetim konusunda eğitim aldım. 2005 yılında Türkiye'ye kesin dönüş yaptım. Aynı yıl Fırat Plastik Kauçuk San. A.Ş.'de İhracat Bölge Müdürü olarak göreve başladım. 2008 yılında kendi isteğimle ayrıldım, şirketimi kurup ticari faaliyetlerimi yürütmeye başladım. 2011 yılında Mali Müşavir oldum. S.M. Mali Müşavir olarak büromda hizmet vermekteyim.

2009 yerel seçimlerinde partimizden meclis üyesi aday adayı olarak başladığım aktif siyasi hayatımda, 2010 yılından sonra ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe saymanlığı, ilçe başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum.

17 Mart 2012 yılında iki adayla girilen CHP Silivri İlçe Kongresinde CHP Silivri ilçe Başkanlığına aday oldum. 2012 yılında ilçe kongresinde yönetime aday olan arkadaşlarımızla beraber 2014 yerel seçimlerinde parti içinde üyelerimizle yapılan temayül yoklamasına girdik ve örgütümüzün desteği ile şahsımın liste başı olarak çıktığı seçimden sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Silivri Belediyesi meclis üyesi olarak görevimi icra ettim. Evli ve 2 kız çocuğu babasıyım.

BARIŞ PINARI MESAJI

Değerli arkadaşlarım, partimiz ile yapmak istediklerimize bu konudaki düşüncelerimize geçmeden önce, devlet geleneğimizin en önemli temsilcileri, yurdumuzun en büyük güvencesi ordumuza Suriye'deki harekâtta başarılar dilerken, mücadelelerinin ülkemize ve bölge barışına katkı sağlamasını yürekten temenni ederim. Ayrıca, çarpışmalar esnasında yaşamını yitiren Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, sonsuz yaşamlarında huzur ve mağfiret diliyorum.

“AYRIŞTIRICI DEĞİL, BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ”

Sevgili arkadaşlarım, partimizin önceden gelen inancını ve omurgasını bozmadan, daha da zenginleşmesini sağlayarak, siyasi üretimini çok daha genişleterek, parti içi işleyiş ve demokrasi taleplerini büyüterek hizmet etmek, genel prensibimiz olacaktır. Ayrımsız, yabancısız… Biri ve diğeri diye bahsedilmeyen… Birbirini değerli ve önemli kılan bir yaklaşımı hayati sayacağız. Cumhuriyet Halk Partisini evi bilen, ocağı sayan herkesi sevgiyle kucaklayacağız.

Bütün üyelerimizin eşit görev alma, sorumluluk üstlenme konusundaki hassasiyetimizi ortaya koymak adına, önseçim ve seçimli demokrasiyi, eğer bizlere görev verirseniz, hizmet süremiz boyunca cesaretle savunacağız.

“ATATÜRK DEĞİŞMEZ REHBERİMİZ OLMAYA DEVAM EDECEK”

Gençlerin performansı, kadınların zarafeti, üretimi, yoldaşlarımızın gayreti eksilmeyen umudumuz olacaktır. Severek… Överek… Yücelterek… Herkesin birbirini taşıyacağı, yorulmadan hedefe ulaşacağımız, özenli, kıymetli yol arkadaşlığı gönencemiz ve güvencemizdir.

Kıymetli arkadaşlarım, kökleri derinde olmayan, asla göklere ulaşamaz! Silivri İlçe örgütünün geçmişi gururumuz, partimize önemli hizmetler yapmış büyüklerimiz övüncümüz, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk değişmez rehberimiz ve liderimiz olmaya devam edecektir.

Sizlerin öneri, eleştiri, fikri katkıları bize her zaman doğru yolu gösteren pusulamız olacaktır.

“ÜLKEMİZİ DAHA GÜZEL GÜNLERE ULAŞTIRMAK İÇİN YILMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Ülkemizde özlenen ve beklenen aydınlık geleceğin inşası adına durmadan, yorulmadan çalışıp bu konuda irademizi ortaya koyacağız.

Güzel ilçemin, partimizin birliğini, beraberliğini, kardeşliğini sağlamaya, birbirimize sımsıkı tutunarak, gönülden sarılarak, aynı yolda yürümesini bilebildiğimizi, bunu başarabileceğimizi, bu fotoğrafı partimizden verebileceğimizi göstermenin kıymetli olduğunu düşünüyoruz.

GENÇLERİ SİYASETE DAVET ETTİ

Artık konuşmamın sonuna doğru yaklaşırken bir kez daha gençlerimize dönmek istiyorum; çok kıymetli genç arkadaşlarım… Sizlerin görev alma, ilçemin ve ülkemin geleceğine katkı sunma talepleriniz, bizim yönetimimizde emin olun hiçbir zaman karşılıksız kalmayacaktır.

Yapacak işi, söyleyecek sözü, yürüyecek yolu olan gençler, hadi… durmayın… yola çıkıyoruz… gelin yoldaşımız olun, gelin yokuşları aşalım, kalbimiz ve partimiz siz değerli gençlerimize ardına kadar açık.

Gelin özlediğiniz geleceği, hedeflediğiniz ülküleri, istediğiniz kardeşliği ve beraberliği el birliği ile gerçekleştirelim. Gözlerinizden öpüyor, sizleri birlikte siyaset yapmaya davet ediyoruz. Bilmelisiniz ki; tüm bunları siyaset yapar. Siyasetinde en güzelini Cumhuriyet Halk Partisi yapar.

“ŞAHSIMA VERDİĞİNİZ DESTEKLE İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY OLDUĞUMU HUZURLARINIZDA AÇIKLIYORUM”

Değerli yoldaşlarım; pamuktan iplik, iplikten kumaş, kumaştan da bilirsiniz ki elbise meydana gelir. Biz bu tarlanın pamuğundan yapılan elbiseyi sırtımıza giydik ve Büyük Atatürk'ün bizlere hedef gösterdiği altı oklu rozeti yakamıza taktık, heyecanla yürümeye başladık. Şimdi hepinize içtenlikle soruyorum: kalpleri yormadan, yüzleri soldurmadan, sevgiyle, hoşgörüyle yürüyeceğimiz bu yolda benimle yürümeye var mısınız? Bende şahsıma gösterdiğiniz ilgi, verdiğiniz destek ile Cumhuriyet Halk Partisi Silivri İlçe Başkanlığı'na aday olduğumu huzurlarınızda açıklıyorum. Sizlerden sorumluluk istiyoruz. Çıkmış olduğumuz bu yolda talip olduğumuz görevi layığıyla yapabileceğimize inancımız tam. Çok teşekkür ediyorum. Buraya uzaktan yakından gelen herkese, bütün kardeşlerime, gönülden teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yolumuz bir, beraber ve açık olsun. Diyoruz ki; her şey birlikte, her şey sizlerle güzel.

“SÜRECİN ADALETLİ YÜRÜTÜLMESİ KONUSUNDA HİÇBİR TEREDDÜDÜM YOK”

2009 yılından bugüne kadar aktif siyasetteyim. 10 yıl oldu. Nasıl geçtiğini anlamadım. Amacım hep ‘temiz siyaset' yapmaktı. 2009'dan bugüne kadar parti içi demokraside en çok sandığa giren kardeşlerinizden biriyim. Bu konuda iddialıyım. Bütün delege seçimlerine girmiş ve demokratik mücadelemi vermişimdir. Hiçbir zaman parti içindeki sandıklara girmekten yana tereddüdüm olmadı. Bugün de olmadı. Arkadaşlarımla beraber talip olduğumuz görevde kendimizi sizlere emanet ediyoruz. Görev verirseniz bugüne kadar olduğu gibi asla yüzünüzü yere düşürmeyeceğimizden şüpheniz olmasın. Sandığın gücüne, demokrasinin adaletine her zaman güveniyoruz. Adaletli ve hakkaniyetli bir süreç yönetilmesinden yanayız. İlçe Başkanım sağ olsun bize her türlü kolaylığı sağlıyor. Sürecin adaletli ve hakkaniyetli yürütülmesi konusunda hiçbir tereddüdüm yok. Bu süreç 3 aylık bir süreç. Yönetim kurulumuz delege seçim tarihlerini, ilçe seçim tarihlerini hepsini belirleyecek Her türlü tarihe razıyız.

“BEN KİMSENİN ADAYI DEĞİLİM”

Kamuoyunda bir takım söylentiler var. Ben kimsenin adayı değilim. Geçmiş süreçle bugünkü süreci kimse karıştırmasın. 2 aydır dolaşıyorum ben. Ondan öncesini hepiniz biliyorsunuz zaten. Hiç kimseyi arkama alarak bugün karşınızda değilim. Bu bir! İkincisi hiç sponsorum yok benim. Önce kendime, sonra yönetim kurulu arkadaşlarıma, daha sonra da siz değerli örgütüme güveniyorum. Bunu özellikle belirtmek istedim çünkü bu konuda çok konuşuluyor.”

Koçoğlu'nun konuşması sonrası salondan alkış tufanı yükseldi.

Hazal BAŞARAN

 

 

 

YORUM YAP