Orhan, Her şeyimizle lige hazırız

Orhan, Her şeyimizle lige hazırız

08.08.2022 09:27:01

İstanbul'un TFF Bölgesel Amatör Ligdeki temsilcilerinden Küçükçekmece Sinopspor'un başkanı Rafet Orhan, yeni sezon öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezon 3. Lige çıkmayı son iki maçta kaybeden  Küçükçekmece Sinopspor 2022-2023 sezonu takımının 17 oyuncusunu değiştirerek 35 futbolcu ile 10 Ağustosta çalışmalara  Murat Şenvardar yönetiminde başlayacak olan Sarı- lacivertlilerde tek  hedef  profesyonel 3. Lig olarak çalışmalara başlayacak. Küçükçekmece Sinopspor kulüp Başkanı Rafet Orhan yeni sezon öncesi hazırlıklar konusunda açıklamalarda bulundu. Yapılan kongrenin ardından ilk önce Küçükçekmece Sinop spor kulübü olarak  teknik ekibimizde değişikliğe gittik. Murat Şenvardar hoca ile anlaştık. Yeni hocamız profesyonel futbolculuk deneyimi olan, ayrıca 2. Ligde şampiyonluk yaşayan takımlarda görev yapış deneyimli hocamızla anlaştık. Kulübümüzü bir üst lig yani Profesyonel 3.lige taşıyacak üst liglerde oynamış  her mevkie 3'er kişi olmak üzere transferimizi yaptık. Futbolcu noktasına bir sıkıntımız  ama ekstra bir durum olursa onu da yaparız.

 

MAÇLARIMIZI İBB FLORYA ŞENLİKKÖY STADINDA OYNAYACAĞIZ
Yeni sezonda maçlarımızı İBB Florya Şenlikköy ve Küçükçekmece Metin Oktay statlarında oynayacağız ancak Küçükçekmece Metin Oktay stat zemini hala değişmediği için birinci tercihimiz İBB Florya Şenlikköy stadında oynamak olacaktır. Küçükçekmece Metin Oktay stadı bittiğinde maçlarımızı orda da oynaya biliriz kendi ilçemizde kendi seyircimiz önünde oynamak bizden Her şeyden önce %50 şampiyonumuz demektir. Sayın belediye başkanımız Kemal Çebi ve yardımcılarımızla görüştüğümüzde de sahanın kesinlikle liglere yetişeceğini söylüyorlar yetiştireceğiz diyorlar onların bu gayretlerini görüyoruz İnşallah hayırlısı olur. Belediye başkanımız Kemal Çebi'ye Küçükçekmece'de spor kulüplerine vermiş olduğu desteklerden dolayı şahsım ve kulübümüz adına teşekkür ediyorum. Bu sene de aldığımız Futbolcularda kaliteli bizi her yönüyle temsil edecek ahlaklı dürüst çocuklar geçen seneki deneyim sizi ve tecrübesizliğin izle rağmen çok başarılı bir sezon geçirdiğimizi inanıyorum.
Geçen sezon formamızı giymiş bizlere şampiyonluk yaşamış olan  teknik ekip ve futbolcu kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ederim, bu sene daha profesyonel daha kurumsal daha daha tecrübeli bir takım kurduk. Teknik heyetimiz olmak kaydıyla çok düzgün işler yaptığımızı düşünüyorum yani bu sene izlemeye gelen herkes geriye yaslanarak yapacağız maçımızı seyredeceğiz.

KAMPLARIMIZI ARTIK KENDİ TESİSLERİMİZDE OLACAKTIR
Orhan, altyapı oyuncularının Küçükçekmece Sinopspor'un geleceği olduğunu söyledi. Altyapıda birbirinden yetenekli oyuncuların yer aldığını ifade eden Orhan ; ‘Alt yapı bizim geleceğimiz. Geçen sezon 2 şampiyonluk var ayriyeten şampiyon takımlarımızda oynayan 5-6 oyuncumuzu başta Eyüpspor olmak üzere 4,5  profesyonel kulüpler tarafından istenmekte yönetim olarak çocuklarımızın geleceğini düşünerek onlar için en iyi olan kararı vereceğiz.  Onlar bizim gururumuzu geçmiş yıllarda altyapıda oynayan şu an da 5 oyuncumuzu  A takım forması giyecek oyuncular var yetenekli oyunculara her zaman şans vermekten yanayız. Şu anda ağırlıklı olarak altyapımızın kullandığı Halkalı Çamlık Altındaki tesislerimiz tepeden, aşağı  yenileniyor. 35 kişinin kalacağı yatakhanesi, dinlenme salonu yani bir takımın kamp yaptığı tüm özellikler olacak 8 Ağustos itibari ile A takım oyuncuların kam ve kalacak yerleri olarak kullanmaya başlayacağız. 35 kişinin konaklayacağı bir yer güzel bir tesisimizi olacaktır. Yeni futbol sezonun  tüm kulüplerimize hayırlı olsun. Allah kazasız belasız bir sezon geçirmemizi nasip etsin”  dedi.

HABER Röportaj  / Yılmaz AKTEPE


YORUM YAP