“Mescid-İ Aksa ilk Kıblemiz, Kudüs kırmızıçizgimizdir”

“Mescid-İ Aksa ilk Kıblemiz, Kudüs kırmızıçizgimizdir”

08.12.2017 15:06:44

AK Parti Silivri Gençlik Kolları, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in Başkenti olarak tanımasını yayınladıkları basın açıklamasıyla protesto ettiler.

AK Parti Gençlik Kollarının sürece ilişkin değerlendirmesi aynen şu şekilde: “Her geçen gün İslam coğrafyası küresel sömürü kıskacında kan gölüne çevrilmektedir. Suriye'de kendini muhasır medeniyetler seviyesinde gören ülkeler tarafından bir insanlık dramı yaşatılırken Arakanda Myanmar hükümeti desteğiyle Müslümanlar vahşice katledilip yerinden yurdundan edilirken, Uygur Türkleri Çinliler tarafından işkencelere maruz bırakılırken, bu olayların tamamında kullanılan silahların menşeinin, dünyanın başına musallat olmuş kan emici vampir ülkelerin çıkması tesadüf olamaz. Nitekim yapılan bu ötekileştirmelerde ölenlerin ve zarar görenlerin Müslümanlar olduğu apaçık ortadadır.

“KUDÜS'Ü TANIMAK, SADECE İSLAM'A DEĞİL İNSANLIĞA KARŞI YAPILMIŞ BİR ZULÜMDÜR”

İslam dini “bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş sayılır” diyerek insan yaşamının kutsallığını ve barışı öngörmüştür. Bugün Filistin topraklarında tanklar ile yapılan katliamların masada diller ile yapıldığına şahit oluyoruz. Bu katliam diğerlerinden farklı olarak bedenlerimize değil direk İslam'ın yüreğinde gerçekleştiriliyor. İslam'ın ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa'nın bulunduğu 4 dinin de kutsal saydığı Kudüs toprakları tarih boyunca birçok savaş görmüştür. Tarih boyunca haçlı seferlerine maruz kalan Kudüs bugün maalesef haçlı ortaklığında İsrail'in katliamlarına maruz kalıyor. Sahilde oynayan çocukları öldüren, elinde taş olan çocukları tehdit olarak algılayarak tank ile vuran bir devletin başkenti olarak Kudüs'ü tanımak, sadece İslam'a değil insanlığa karşı yapılmış bir zulümdür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın 2009 yılında Davos'da İsrail Cumhurbaşkanı Peres'e söylediği sözcükleri hatırlatıyoruz. “Tankların üzerine çıkıp da Filistin'e girdiğim zaman kendimi mutlu addediyorum diyen başbakanlarınız olmuştur ve bana sayılar veriyorsunuz. İsim de veririm, merak edenleriniz vardır belki. Şu zulme alkış tutanları da ayrıca kınıyorum. Çünkü bu çocukları öldürenleri, bu insanları öldürenleri kalkıp da alkışlamak, öyle zannediyorum ki o da ayrı bir insanlık suçudur.” 8 yıldır hiç değişmeyen dünyanın değişeceğinin, ilk sözcükler karşısında bugün çırpınan kan emici güçlerin karşısında en güçlü şekilde durulması gerektiğinin mesajını vermek istiyoruz.

Unutulmaması gereken bir ayrıntı var ki insan hayatını kutsal sayan dinimiz namus şeref ve hak edilmiş mal, mülk için cihat yapmayı emretmiştir. Mescid-i Aksa'nın olduğu Kudüs bütün Müslümanlar için, hem namus hem şeref hem de hak edilmiş en kutsal mülktür. Kudüs için cihat etmek her Müslüman'a farzdır. Amerika Başkanı Donald Trump'ın yapmış olduğu bu talihsiz açıklama bardağı taşıran son damla olmuştur.

Kudüs İslam'ın iffetidir, namusudur!

Kudüs'ün İsrail'in başkenti yapılması dünyanın 15 Temmuz'u olur. Ve bu kez sadece bir millet değil Ümmeti Muhammed meydanlara davet edilir.

Kutsal emanetimiz Kudüs'ten kıyamete kadar vazgeçmeyiz!

İşte bu şuurla düşünüp bu şiarla hareket eden Silivri AK Parti Gençlik Kollarımızın haftalık olarak okumuş olduğu Hatm-i Şeriflerini, 10.12.2017 Pazar günü sabah namazına müteakip, Zeki Çevik Camii'nde "Kudüs İçin Hatim Duası" çerçevesinde gerçekleştirecek.

Tüm halkımız davetlidir. Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”


YORUM YAP