Eylül Ayı Meclisi 2. Birleşimi Cuma günü

Eylül Ayı Meclisi 2. Birleşimi Cuma günü

08.09.2021 13:17:08

Silivri Belediye Meclisi'nin Eylül Ayı Meclis Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu, 10 Eylül 2021 Cuma günü 10.30'da gerçekleştirilecek.

Silivri Belediye Meclisi'nin 10.09.2021 Cuma tarihine rastlayan Eylül Ayı Toplantısının 2. Birleşiminin 1. Oturumu, saat 10.30'da Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek. Meclis toplantısında görüşülecek gündem maddeleri şu şekilde;

G Ü N D E M:

1 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri İlçesi, Ortaköy Mahallesi, eski 781 ada 1 parsel, yeni 3928 ada 1 parsel sayılı taşınmazın (tamamının) intifa hakkının TEDAŞ Genel Müdürlüğüne devredilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

2 - Mülkiyeti belediyemize ait Silivri İlçesi, Selimpaşa Mahallesi, 572 ada, 2 parsel sayılı taşınmazın (tamamının) intifa hakkının TEDAŞ Genel Müdürlüğüne devredilmesi ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

3 - İlçemiz Ortaköy Mahallesi, Postane Caddesi üzerinde Çarşamba günleri kurulmakta olan semt pazarının, Ortaköy Mahallesi Garanti Sokak 826 ada üzerine taşınması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

4 - İlçemiz Semizkumlar Mahallesi Mavi Yelken Mevkii E-5 Karayolu Güney yolu Necati Kalfa Caddesi üzerindeki pazar yerinin, Semizkumlar Mahallesi, Terakki Caddesi (2046, 2047, 2048, 2049, 2050, 2051, 2052 parseller bitişiği) üzerine ve Terakki Caddesi ile Necati Kalfa Caddesine bağlı (2060 ve 2061 parsel arası) isimsiz sokakta kurulması ile ilgili Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

5 - Yıldırımlar Yapı Tesisat Doğalgaz Isı Sulama Sistemleri ve İnşaat San. ve Tic. Ltd. tarafından 34 EJP 588 Plakalı 2020 model, YUKİ marka üç tekerlekli açık kasa yük taşıma motosikleti (elektrikli) belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

6 - Eryap Grup Yal. Malz. San. ve Tic. A.Ş. tarafından 34 EKD 537 plakalı 2021 model, Fiat Ducato marka kamyoneti belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

7 - Eryap Grup Yal. Malz. San. ve Tic. A.Ş. tarafından 34 EKD 536 plakalı 2021 model, Fiat Ducato marka kamyoneti belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

8 - Kale Kayışları San. ve Dış Tic. Aş. tarafından CHL CPCD30 marka, A98BT1 model, 18263268 motor nolu forklifti belediyemize bedelsiz olarak hibe etme talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raorunun görüşülmesi.

9 - Belediyemizin üyesi bulunduğu Türk Dünyası Belediyeler Birliğinin talebi olan: “Spreça Barış Köprüsü Projesi” ne belediyemiz tarafından destek verilmesi talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

10 - Silivri İlçesi, Yeni Mahalle, 6244 ada 61 ve 62 parselin kuzey batısında kalan alanın yoldan ihdas edilerek, Silivri Belediyesi adına tescil edilmesi ve ilgilisi adına satışının yapılması talebi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

11 -Belediyemizce yönetimi sağlanarak toplanacak olan evsel kaynaklı atık ilaçların bila bedel bertaraf edilmesi için Belediyemiz ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında İşbirliği Protokolü imzalanmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi ile ilgili Hukuk ve Çevre Sağlık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

12 - Ülkemizde meydana gelen doğal afetlerde görev alarak üstün gayret gösteren çalışmaları nedeniyle Silivri Afet Koordinasyon Merkezi personelimizin ödüllendirilmesi ile ilgili Hukuk ve Plan Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

13 - İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan ilköğretim okullarında eğitim alan 8'nci sınıf öğrencileri arasında 2021 yılı LGS sonuçlarına göre ilk 5'e giren öğrencilerimizin ödüllendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

14 - İlçemiz sınırları içerisinde yaşayan lise ve dengi okullarında eğitim alan lise son sınıf öğrencileri arasında ÖSYM tarafından 2021 yılı YKS sonuçlarına göre ilk 10'a giren öğrencilerimizin ödüllendirilmesi ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

15 - Silivri'de faaliyet gösteren 1. ve 2. Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunun görüşülmesi.

16 - Mülkiyeti Maliye Hazinesine ait ilçemiz Yeni Mahalle 6159 ada 1 parsel (eski 80 ada 285 parsel) numarasında kayıtlı taşınmazın, Silivri Kaymakamlık Binasının projelendirme ve yapımının belediyemizce yürütülmesi amacıyla Belediyemiz ile İstanbul Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOP) arasında protokol düzenlenmek üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili İmar ve Hukuk Komisyonu raporunun görüşülmesi.

17 - Belediyemizde tarımsal üretimi ve çiftçiyi desteklemek amacıyla tarımsal ürünlerin satın alınıp, bedelsiz dağıtılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi ile ilgili Hukuk ve Tarım Hayvancılık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

18 - İlçemiz kırsal mahallelerinin köy yerleşik alanı sınırları içerisinde kalan yerleşim alanlarının, “kırsal mahalle veya kırsal yerleşik alan” olarak tespit edilmesi ile ilgili İmar ve Tarım Hayvancılık Komisyonu raporunun görüşülmesi.

 

 

 


YORUM YAP