Bir gün içinde tamamlanacak

Bir gün içinde tamamlanacak

10.08.2016 13:29:30

Gümüşoğlu Pasajı yıkımının ardından alandaki molozların ne zaman taşınacağı merak edilirken, bu sabah itibariyle işlemlerin start alacağı öğrenildi.

26 Temmuz 2016 Salı günü başlayan Gümüşoğlu Pasajı yıkımı 28 Temmuz 2016 tarihinde tamamlandı. Yıkımın sona ermesinden sonra molozların alandan taşınmasına yönelik beklenti devam ediyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Ekiplerinin gerçekleştirdiği yıkım çalışması Silivri Belediyesi koordinasyonunda yapıldı. Geçtiğimiz hafta ilan edildiği üzere Pazartesi günü, dün molozların taşınmasına yönelik süreç başlamazken, bugünden itibaren çalışmaların start alacağı ve işlemin süratle, bir gün içinde tamamlanacağı ifade edildi.

“GEZİ VE YAŞAM ALANI OLACAK”
Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, yıkımın ardından bölgede düzenleme çalışmaları yapılacağını dile getirdi ve şunları söyledi: “Silivri Boğluca Deresi, tarihi 500 senelik Mimar Sinan Köprüsü'nün bulunduğu bir alan. Bu alanı düzenleyip, ardında tescilli tarihi bir binamız daha var. İkisinin de restorasyon ve çevre düzenleme planlarını yıl sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Bu bölge tam bir gezi ve yaşam alanı, bir ticari alan olarak da gelişmiş ve değerlendirilmiş olacak. Silivri'de yapılan bu çalışmanın bölge değerini arttıracağına, burayı yayalaştıracağına ve hizmet sektörlerini geliştireceğine kesinlikle inanıyorum. Buradaki düzenleme çalışmaları da yılsonuna kadar tamamlanmış olacak.”

Haber Merkezi

YORUM YAP