12 Madde görüşüldü

12 Madde görüşüldü

04.05.2017 11:46:12

Silivri Belediye Meclisi'nin Mayıs Ayı Meclis Toplantısı'nın I. Birleşiminin I. Oturumu, 2 Mayıs Salı Günü, Başkan Vekili Melih Yıldız'ın yönetiminde gerçekleştirildi.

Silivri Belediye Meclisi'nin 02.05.2017 Salı tarihine rastlayan Mayıs Ayı toplantısının I. Birleşiminin I. Oturumu, saat 16.00'da, Belediye Meclis Salonu'nda kaydedildi. CHP Meclis Grubundan Cengiz Aksu, Zafer Bıyıklı ve Ali Vural, AK Parti Meclis Grubundan Mustafa Zorlu ve Rıfat Kutlu mazeretleri dolayısıyla toplantıya katılamadı. Gündeme geçmeden önce CHP'li Meclis Üyesi İbrahim Çeşmecioğlu ve AK Partili Meclis Üyesi Tamer Şişman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili bir konuşma yaparak ülkemizin geleceği için alın terini ortaya koyan tüm işçilerin gününü kutladılar.
Meclis toplantısında görüşülen gündem maddeleri ve alınan kararlar ise şu şekilde;
1-Çevre ve Sağlık Komisyonu seçimi açık oylama ile gerçekleştirildi. CHP Grubundan Semih Ayeş, İbrahim Çeşmecioğlu ve Figen Yıldız, AK Parti Grubundan Tamer Şişman ve Mustafa Saral isimleri seçildi.
2-İsim Tespit Komisyonu seçimi yapılan açık oylama neticesinde CHP Grubundan Hakan Sefa, Saadet Gencoğlu ve Devrim Uzun, AK Parti Grubundan Harun Tüfekçi ve Filiz Güler olarak belirlendi.
3- Açık oylamada Hukuk Komisyonu seçimi için CHP Grubu adına Mümin Koçoğlu, Süheyl Kırkıcı ve Arzu Yalçınkaya, AK Parti Grubu adına Tuğba Alkaya ve Osman Umuç önerildi. Oylamaya sunulan isimler oybirliği ile kabul edildi.
4-Tarım ve Hayvancılık Komisyonu seçimi de açık oylama ile yapıldı. Komisyona CHP Grubundan Mehmet Bulut, Melih Yıldız ve Fevzi Arslan, AK Parti Grubundan Mutlu Bozoğlu ve Yusuf Köroğlu seçildi.
5-İlçemiz Mahalle Muhtarlarına yardım yapılmasının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
6-Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 1077 ada, 5 parselde kayıtlı 51 nolu bağımsız bölümdeki belediyemize ait 1/2 hissenin SGK'ya tahsisinin görüşülmesi Hukuk Komisyonuna havale edildi.
7-Silivri İlçesi Yeni Mahalle 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında yoldan mahreç almayan parsellere ilişkin kadastral yol boşluğunun yol olarak tadilatını içeren 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı değişikliğinin görüşülmesi İmar Komisyonuna havale edildi.
8-Belediyemiz ile Ahenk Sanat Gençlik ve Spor Kulübü arasında protokol yapılmasının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
9-Belediyemiz Elit Dans Gençlik ve Spor Kulübü Derneğinin görevlendirilmesinin görüşülmesi oybirliği ile kabul edildi.
10-İlçemiz sınırları içerisindeki isimsiz cadde ve sokakların isimlendirilmesinin görüşülmesi İsim Tespit Komisyonuna havale edildi.
11-Belediyemiz 2016 yılı kesin hesabının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.
12. Önerge olarak gündeme ilave edilen Türkiye'de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı kapsamında, “Seferihisar Belediyesi” tarafından sunulan “Low Carbon Cities (LoCaCt)” başlıklı ve CCGS/089 referans numaralı projeye belediyemizin katılması, Hibe Programı kazanıldığında uygulanması amacıyla 5393 sayılı kanunun 18. maddesi uyarınca Belediye Başkanı Özcan Işıklar'a yetki verilmesi kararı oybirliği ile uygun görüldü.
Hazal BAŞARAN


  1. Mevlüt Alkan Mevlüt Alkan

    Tüm a.adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Mevlüt Alkan İstanbul Milletvekili A.

YORUM YAP