Tonta, “Önceliğimiz kızlarımız”

Tonta, “Önceliğimiz kızlarımız”

17.07.2017 13:29:29

Yeni sezon için hazırlıklarına başlayan Alibeyspor'da Başkan Ali Tonta yaptığı açıklamasında önceliklerinin bayan futbol olacağını belirterek diğer liglerde ise gençlerle yola devam edeceklerini belirtti.

TFF İstanbul 1. Amatör Kümede mücadele eden Silivri'nin en köklü kulüplerinden olan Alibeyspor'da Başkan Ali Tonta net konuştu. Bünyesinde birçok branşta liglerde mücadele eden Alibeyspor'da yeni sezon için rotasını bayan futboluna çevirdi. Geçtiğimiz sezon TFF 3. Ligde mücadelede eden Alibeyspor'da bütçenin büyük bir kısmı buraya ayrılıyor. Yeni sezon için hazırlıklara başladığını belirten Ali Tonta açıklamasında; “Yıllardır sporun ve futbolun içindeyiz. Birçok branşta ilçemizi temsil etmekteyiz. Geldiğimiz noktada bütçemiz doğrultusunda hareket etmek zorundayız. Yeni sezonda A takım olarak tamamen genç bir takım ile ligde mücadelemizi vereceğiz. Bilindiği üzere U-19 takımımız yenilgi almadan grubunda lider oldu. Lider olan bu takım bizim A takımın kadrosunu oluşturacak. Gençlerin yanına abilerde olacak. Bu şekilde lige girip mücadele edeceğiz.

“HEDEFİ OLAN BİR TAKIM OLACAĞIZ”

Vaktimizin çoğunu bayan futboluna ayıracağız. Geçtiğimiz sezon TFF 3. Ligde mücadele ettik. Oldukça keyifli ve güzel mücadeleler izledik ve izlettik. İlçemizde bayan futbolunun öncüsü olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bayan futbolu konusunda özellikle bu sezon bir atılım gerçekleştirmek istiyoruz. Hocalarımızın raporları doğrultusunda bu sezon hedefi olan bir takım kurup 2. Lige çıkmak istiyoruz. Kızlarım gibi gördüğüm oyuncularıma güveniyorum. Ligin başlamasına çok zaman olmasına rağmen idmanlarını yapmaktalar. İlçemizin sportif geleceği için yatırımlarımızı planlı yapmak zorundayız. Yeni sezonun tüm kulüplere hayırlı olmasını dilerim” dedi.

YORUM YAP