Özel çocuklara eğlenceli etkinlikler

Özel çocuklara eğlenceli etkinlikler

02.04.2020 10:14:01

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler içerikleri yayınlandı.

2 Nisan, tüm dünyada otizm konusunda bir farkındalık oluşturmak amacıyla, 2008 yılında Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Otizm Farkındalık Günü" olarak ilan edildi. Ayrıca her yıl, "Otizm Farkındalık Ayı" olan Nisan ayı boyunca dünya genelinde otizmin sorunlarını ve çözümleri konuşuluyor, araştırmaların teşvik edilmesi ve erken teşhisle tedavinin yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül " Otizm bir eksiklik değil, farklılıktır. Bugün değil her gün otizm spektrum bozukluğu olan çocuklarımızın ve velilerimizin yanındayız" mesajını paylaştı.

Genel Müdürlükçe 2 Nisan Otizm Farkındalık Günü'nde otizm spektrum bozukluğu olan öğrencilerin ve diğer özel eğitim öğrencilerin uzaktan eğitim süreci boyunca evde aileleri ile birlikte eğitici, öğretici ve eğlenceli zamanlar geçirmeleri amacıyla "Özel Çocuklarımızla Eğlenceli Etkinlikler Takvimi" (ÖÇEET)  hazırlandı. ÖÇEET, günlük yayınlanacak olup içeriğinde her gün 10 farklı etkinlik olacak.

Ayrıca  "mebozelegitim" adı ile sosyal medya hesaplarından ve paylaşım sitelerinden gerçekleştirilecek günlük içerik ve bilgilendirmeleri izleyebilir, #ÖzelimEvimdeyimEğitimdeyim etiketini de her platformda takip edebilirsiniz.  

TRT İlkokul ve Ortaokul kanallarında her gün saat 14.00'de Özel Eğitim içerikleri altyazı desteğiyle yayında.

Özel Eğitim içeriklerine ve TV yayın videolarına www.eba.gov.tr adresinde ana sayfada Kütüphane kısmında Rehberlik Hizmetleri başlığı altında bulunan Özel Eğitim bölümünden ulaşabilirsiniz.

Haber Merkezi

YORUM YAP