Örnek Köy ile ilgili saha çalışmaları başladı

Örnek Köy ile ilgili saha çalışmaları başladı

17.09.2021 15:34:51

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından paylaşılan bilgi notunda Seymen Mahalle'mizde İBB tarafından yapılacak olan “Örnek Köy” projesi ile ilgili saha çalışmalarına başlandığı duyuruldu.

CHP Silivri İlçe Başkanlığı tarafından yapılan paylaşım ile Seymen'le ilgili örnek köy projesine yönelik gelişmeler şöyle aktarıldı: “Takiplerimiz ve taleplerimiz doğrultusunda Seymen Mahalle'mizde İBB tarafından yapılacak olan “Örnek Köy” projesi ile ilgili saha çalışmalarına bugün itibari ile başlandı.

Daha öncesinde İBB iştirakimiz BİMTAŞ AŞ.'nin yerinde yaptığı incelemenin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve ilgili tüm birimleri bugün mahallemizde yerinde inceleme yapmak ve projelendirme üzerine Seymen Mahalle'mizi ziyaret etti.

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu'nun Aralık ayında gerçekleştirdiği ziyaret sırasında “Buradaki köylerimize de gerçekten özel bir yatırımda bulunacağız. Yaptıkları tarıma dayalı süreçlerine destek olacağız. Pendik Göçbeyli'den başlattığımız, ‘örnek köy' uygulamalarından ikincisini de burada tespit edeceğimiz köylerden bir tanesinde başlatacağız. Bunu arttırmayı da hedefliyoruz” sözünü en kısa zamanda yerine getirerek tarımsal kalkınmamızı daha da arttıracağız.”


YORUM YAP