Kalaycı: Böyle bir durum belediye tarihinde hiç yaşanmadı

Kalaycı: Böyle bir durum belediye tarihinde hiç yaşanmadı

13.10.2021 10:15:28

Silivri Belediye Meclisinde 2022 Mali Yılı Performans Programı ve Bütçe görüşmelerinde MHP Grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Erdoğan Gökalp Kalaycı, artı bütçe, borçlanmamak, kaynakların doğru kullanımı ve tasarrufa dikkat çekti.

Silivri Belediye Meclisinde 2022 Mali Yılı Performans Programı ve Bütçe görüşmelerinde yüzde 32 artışla 445 Milyon TL'lik yeni dönem rakamları onaylanırken MHP Grubu adına söz alan Erdoğan Gökalp Kalaycı, Başkan ve emeği geçenlere sağlanan mali disiplin ve gerçekleştirilen yatırım ile hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

KALAYCI: İLÇEMİZİN GELECEĞİ OLUMLU YÖNDE ŞEKİLLENDİRİLMİŞTİR

Kalaycı bütçe değerlendirmesinde şu ifadeleri kullandı: “Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın öncülüğünde, geride bıraktığımız 2.5 yıllık zaman diliminde ortaya konan mali politikalar ilçemizin geleceğini olumlu yönde şekillendirmiştir. Bu süre içerisinde yapılan yatırımlar ve sürdürülen hizmetler Silivrili hemşehrilerimiz tarafından takdir edilmektedir.

“BÖYLE BİR DURUM BELEDİYE TARİHİNDE HİÇ YAŞANMADI”

Kaynakları doğru kullanmanın ne kadar önemli olduğunu herkes iyi bilmektedir. Tasarruf tedbirlerinin yanı sıra uygulanan mali politikalar neticesinde, Silivri Belediyesi 2020 yılı bütçesi yüzde 11.28 fazla vermiştir. 33 milyon, yani eski parayla 33 trilyon 750 milyar 2021 bütçesine aktarılmıştır. Böyle bir durum Silivri Belediyesi tarihinde daha önce hiç yaşanmamıştır.

 Yine 2 yıldır meclis kararıyla 20 artı 20, toplam 40 Milyon olarak verilen borçlanma yetkisi, Başkanımızca kullanılmamıştır.

“MİLLETİN MALINI BEYTÜLMAL BİLMEK, BU ÜLKEYE NAMUS BORCUMUZDUR”

Ayakları üzerinde duran bir Silivri Belediyesi, karşılaştığı engelleri veya güçlükleri de atlatabilmiştir. 2020 yılında olduğu gibi, 2021 yılında da artı bütçenin gerçekleşeceğini arzu ve ümit ediyoruz. “Garibin, gurebanın, düşkünün belediyesi” olmak, milletin malını beytülmal bilmek, bu ülkeye namus borcumuzdur.

Hayata geçirilen hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımız Volkan Yılmaz'ın şahsında tüm belediye personeline, meclis çatısı altında destek veren tüm meclis üyesi arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

2022 yılı bütçemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, bütçe çalışmalarına emek harcayan tüm belediye personeline, komisyonda görev yapan ve burada katkı sunan tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz.” 


YORUM YAP