Aralık Ayı Meclisi’nin 1. Oturumu gerçekleşti

Aralık Ayı Meclisi’nin 1. Oturumu gerçekleşti

03.12.2019 09:58:25

Silivri Belediye Meclisi'nin Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nın 1. Birleşiminin 1. Oturumu, 2 Aralık Pazartesi günü yapıldı. 13 gündemden oluşan toplantıda ilgili maddeler komisyona havale edildi.

Silivri Belediye Meclisi'nin 02/12/2019 tarihine rastlayan Aralık Ayı toplantısının 1. Birleşiminin 1. Oturumu, önceki gün Volkan Yılmaz Başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda kaydedildi. Saat 10.00'da başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri okunarak ilgili komisyona havale edildi. Aralık Ayı 1. Oturumunda yer alan gündem maddeleri şöyle;

 G Ü N D E M :

1- İstanbul Valiliği İl Sağlık Müdürlüğünce 34 UF 3952 plakalı 1 adet hasta nakil ambulansının belediyemize hibe edilmesinin görüşülmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

2- Belediyemiz kadrolarında unvan ve derece değişikliklerinin görüşülmesi oy birliğiyle kabul edildi.

3- Belediyemiz Tarımsal Üretim ve Araştırma Merkezimizdeki distilasyon ünitesi ücret tarifesinin belirlenmesinin görüşülmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

4- Belediyemiz mülkiyetindeki Silivri İlçesi, Ortaköy Mahallesi, 1765 Parsel sayılı taşınmazda örtü altı mantar ve kompostu yetiştirilmek üzere 3 yıldan fazla süreyle kiraya verilmesinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

5- Silivri İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına tahsisi yapılan Silivri Piri Mehmet Paşa Mahallesi, 1077 ada, 5 parsel üzerinde bulunan New Center Alışveriş Merkezindeki 36 ve 37 nolu bağımsız bölümlerin tahsisinin iptali ile 32 ve 33 nolu bağımsız bölümlerin tahsis edilmesinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

6- Belediyemiz ile Türk Kızılay Derneği arasında yapılan ortak hizmet projesi kapsamında imzalanan protokolde belirtilen Silivri 1077 ada, 5 parsel üzerindeki New Center İş Merkezinde yer alan 33 nolu bağımsız bölümünün kullanımının iptal edilerek, 37 nolu bağımsız bölümün kullanıma verilmesine dair değişikliğin yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

7- Belediyemiz Mali Hizmetler Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği revizesinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

8- Silivri Selimpaşa Mahallesi, 5818, 5811 ve 5879 parsel sayılı taşınmazların Fenerbahçe Üniversitesine verilen intifa haklarının kaldırılmasının görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

9- Belediyemiz SİLKENT Silivri Kent Hizmetleri San. ve Tic. A.Ş'nin belediye tüzel kişiliği adına temsile yetkili kılınmasının görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

10- Mülkiyeti belediyemize ait Silivri Selimpaşa Mahallesi, 1167 ada, 3 parselde kayıtlı taşınmazın kreş yapılmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesine tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

11- Mülkiyeti belediyemize ait Silivri Gümüşyaka Mahallesi, 1418 ada, 1 parselde kayıtlı taşınmazın Mahalle Evi ve Kreş yapılmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesine tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

12- Mülkiyeti belediyemize ait Silivri İsmetpaşa (Tapu Müdürlüğünde Değirmenköy) Mahallesi, 226 ada, 11 parselde kayıtlı taşınmazın Mahalle Evi ve Kreş yapılmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesine tahsisinin görüşülmesi oy birliği ile Hukuk Komisyonu'na havale edildi.

13- Üneşler Turizm İnşaat Taahhüt İthalat İhracat San. Ve Tic. A.Ş. tarafından 34 06 9190 plakalı yol süpürme aracının belediyemize bedelsiz olarak hibe edilme talebinin görüşülmesi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

YILMAZ, YAPILAN HİZMETLERLE İLGİLİ KATILIMCILARI BİLGİLENDİRDİ

Gündemin oylanmasının ardından Başkan Yılmaz, Silivri Belediyesi tarafından Kasım ayında yapılan hizmetlerle ilgili bilgi paylaşımda bulundu.

MECLİS'TEN AMATÖR SPOR TAKIMLARIMIZA NAKDİ DESTEK

Yılmaz, gündemi kapatmadan Silivri Belediye Meclis Başkanlığına MHP Grubu Meclis Üyelerinden Filiz Güler ve Şenoğlu Türkyılmaz tarafından sunulan teklifi okuyarak oylamaya sundu. İstanbul 1. Amatör Küme'de ilçemizi temsil eden 1. amatör spor takımlarımızdan Gazitepe, Ortaköy ve Alibeyspor kulüplerine 2019-2020 sezonu için Silivri Belediyesi tarafından 10'ar bin TL yardımda bulunulmasına ilişkin teklif, oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

Hazal BAŞARAN

YORUM YAP