“Yurtseverleri oldukça, ülkemizin geleceğinden umut kesilmeyecek”

“Yurtseverleri oldukça, ülkemizin geleceğinden umut kesilmeyecek”

09.01.2016 10:41:19

Esen, yargının beraat kararı ve eyleme katılım gerekçelerine ilişkin düşüncelerini şöyle paylaştı: “Silivri 4. Asliye Ceza Mahkemesinde bugün 3. duruşması görülen “Kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenleme yönetme bunların hareketlerine katılma” suçlamasıyla hakkımızda görülen dava mahkemenin aldığı beraat kararıyla sonuçlanmıştır.
Mahkemede vermiş olduğumuz ifadede; “Bizlerin bu ülkeyi sevdiğimizden, ağaçlarımızın, meydanlarımızın, parklarımızın yağmalanıp AVM'lere dönüştürülmesine karşı olduğumuzdan söz etmiştik. Kısacası ülkemizin geleceğine kastedenlere karşı Anayasamızdan gelen itiraz hakkımızı kullandığımızı ifade ettik. Bizler suç işlediğimizi kabul etmeyip suç işleyenlere karşı, birer yurtsever olarak demokratik protesto hakkımızı kullandığımızı düşündüğümüzü söyledik. Yürüyüş eylemimizde herhangi bir şiddet, kamu malına zarar vermenin olmadığını, bugün yapılan yargılamanın basit bir yol kapatma davası değil, ülkesine ve geleceğine sahip çıkan yurtseverlerin yargılanması olduğunu söyledik. Bugün yargılanmak istenenin bu ülkenin ve Silivri'nin vicdanı olduğuna dikkat çektik. Ve herkes bilmelidir ki, bu ülkenin yurtseverleri oldukça, ülkemizin geleceğinden umut kesilemeyecek olduğunu dile getirdik.”
Mahkemede vermiş olduğumuz ifadenin bugün de aynen arkasındayız. CHP Silivri Gençliği olarak da nerede bir haksızlık ve bir yağma olursa biz orada onun karşısında olmayı sürdüreceğiz. Mahkemede aynı ifadeleri vererek beraat eden tüm yürekli genç arkadaşlarımı kutluyorum. Bizler suç işlemedik, işlenen suça karşı tepkimizi ortaya koyduk.
Mahkemede bizlerin avukatlığını yapan Ramazan Işıklar, Metin İriz, Nilgün Karataş ve Zafer Arğış'a da teşekkürlerimizi sunuyorum. Yüreği bizimle ve Gezi Direnişinin haklı davasıyla atan tüm yurtseverlere de teşekkür ediyorum.
Ve son olarak ekliyorum ki; Gezi ölümsüzdür. Bu uğurda canını yitiren tüm yoldaşlarımızı rahmetle anıyorum.
Kurtuluş yok tek başına; ya hep beraber, ya hiç birimiz…”
Haber MERKEZİ


YORUM YAP