Sevginar Sali

Yavruvatan Çı-karması

Geçmiş dönemlerde belediye gezi ve ziyaret programlarının biraz suyu çıkarıldığından Volkan Yılmaz'ın üfleyerek yemek durumunda olduğu yoğurt klasmanında değerlendirebiliriz bu konuyu. Programın başında heyetin bir kısmını yanında tutmayı başaramamış bir Başkan olarak başladığı KKTC çı-karmasını Nazi subayı titizliği ile tamamlarken, bölgeye de belediye gezilerine de farklı bir bakış açısı kazandırmaya aday olduğunu adam akıllı hissettirdi.
Silivri heyetinin ziyaretlerini sosyal medyadan izlerken, itiraf etmeliyim ki geçmişte gerçekleştirmiş olduğum KKTC ziyaretlerimde tatil mantığının ötesine geçememekten biraz utandım. Büyürken tarihi başka, sonradan farklı kitaptan okuyunca bazı şeyler ister istemez havada kalıyor. Benim kişisel eksikliğimi bir kenara koysak herkese Silivri heyetinin; Kaymakam, Belediye Başkanı ve Gaziler eşliğinde hissettirdiği Kıbrıs bakış açısı, bu programda atılan tohumlar muhakkak ki aklımız ve kalbimizde farklı duyguların doğup, gelişmesine yol açacak. Gazilerimiz Silivri'de de değerliydi de göğüslerinin içinde ve dışında taşıdıkları gurur madalyaları ile beraber Kıbrıs'ta tarihin izlerinde değişik bir tamamlanma yaşamakla kalmayıp bizlere de yaşattılar.
“Değerli katkıları olan…” diye sarf edilen bir klişe söz vardır… Gerçek manasında kullanılarak tarif edilecek bir Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti, Yavruvatan'ın anlamını iliklerine kadar hissettiren, bu program iyi ki gerçekleştirilmiş.

HOŞGELDİN GÜR EZEL GENCOĞLU
Hazal ve Ege Gencoğlu, Gür Ezel ismini verdikleri evlatlarına kavuştu. Sevgili babaanne Saadet ve dede Süleyman, amca Efe Gencoğlu'nu da tebrik ediyorum:) Gözünüz aydın, ömrünüz sağlık, mutluluk ve huzurla sürsün.

İYİ PARTİ'DE KONGRE HEYECANI
Kasım ayındaki ilçe kongresi evvelinde İYİ Parti Silivri İlçe Başkanlığında 30 Ekim Pazar günü 35 mahallede delege seçimleri var. Her mahalledeki üyeler kendi arasından belirlenen delege sayısını seçecekler. 400'ü üyelerin seçimi, 32 yönetici ve bir doğal (Kurucu İlçe Başkanı Av.Ozan Ersaraç) 433 delege de Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilecek ilçe kongresinde adaylar arasından ilçe başkanını seçecekler.
Mevcut İlçe Başkanı Refik Bek, Varol Karadeniz, Erdinç Tabak'tan sonra Teşkilat Başkanı Gökhan Ceylan da yeni dönem için iddialarını ortaya koydular.
Partinin iktidar hedefi ne kadar yüksek olursa yönetim pozisyonu ile adaylıklar aşamasında talep o denli artar.
E tabi bir de demokratik temayüllerin teşkilat içinde işlemesine müsaade etmek lazım.
İYİ Parti'de her iki şart da sağlandığına göre kongre heyecan dozunun yüksek olması doğal. Mayıs 2023'ün ilk ya da ikinci haftası genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir yıl sonra 2024'te yerel seçimler var.
Particilik ruhu bundan sonra epey bir sönmez, küllerinden dahi doğar.

YORUM YAP