Sınav başvuruları T.C. kimlik kartlarıyla yapılabilecek

Sınav başvuruları T.C. kimlik kartlarıyla yapılabilecek

7.07.2020 09:11:10

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde güncel fotoğrafı olmayan adayların T.C. kimlik kartlarındaki fotoğraflarıyla sınavlara başvuru yapabilecekleri duyuruldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, yaptığı son duyuruda ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde güncel fotoğrafı olmayan adayların T.C. Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla sınavlara başvuru yapabileceklerini açıkladı.

“GÜNCEL FOTOĞRAFI OLMAYAN ADAYLAR SINAVA T.C. KİMLİK KARTLARIYLA BAŞVURU YAPABİLECEK”

ÖSYM'nin konuya ilişkin duyurusu şöyle: “İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı edinmiş olan adaylardan ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki (AİS) fotoğrafı güncel olmayanlar, fotoğraf güncellenmesi için başvuru merkezlerine gitmeden sınavlara başvurularını yapabileceklerdir. Bu durumdaki adayların ÖSYM Aday İşlemleri Sistemindeki fotoğrafları, sınava başvuru esnasında Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla otomatik olarak güncellenecektir.

T.C. KİMLİK KARTI EDİNMEMİŞ ADAYLAR İŞLEMLERİ BAŞVURU MERKEZLERİNDE GERÇEKLEŞTİRECEK

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartını henüz edinmemiş adaylar ise ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde bulunan geçerlilik süresi dolan fotoğraflarını, başvuru merkezleri aracılığıyla güncelleyebilecekleri gibi Nüfus Müdürlüklerinden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarını edindikleri takdirde sistemdeki fotoğraflarını Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartlarındaki fotoğraflarıyla güncelleyebileceklerdir.”

Renginar SALİ

  • ETİKETLER
PAYLAŞ
« Önceki Yeni dönem siyaseti!
Sonraki » Çocuğun can suyu: sevgi

YORUM YAP