Leventspor’u mağlup eden Beykoz Klasman Grubunda

Leventspor’u mağlup eden Beykoz Klasman Grubunda

21.03.2023 09:11:20

İstanbul Süper Amatör Lig 5.Grupta şampiyon olan Leventspor'u 85.dakikada Selçuk Kaya'nın golüyle 1-0 mağlup ederek Klasman Grubuna kaldı.

Beşiktaş Belediyesi İsmet İnönü Tesislerindeki maçı Hakem Özer Bektaş yönetti. Murat Furkan Söyler ve Mesut Şahin de Yardımcı Hakem olarak görev yaptılar. Maçı izlemek için Beykoz'dan gelen sarı-siyahlı taraftarlar, Emniyetin inisiyatifi ile yağmurdan etkilenmemeleri için önce kapalı tribüne alınsa da Beykozlular tezahüratlara başlayınca tribünden çıkartılıp saha dışına alındılar. Maçta Beykoz'u desteklemek için İzmir Bucaspor taraftarları da geldiler. Bucalılar ikinci devrede takımlarının Sarıyer ile olan maçı nedeniyle tesislerin etrafından ayrıldılar. Leventspor ilk yarıda Mehmet Ünal net bir gol pozisyondan yararlanamadı. Kırmızı-siyahlılarda Kerem'in yan bağları esneyince oyundan çıkartıldı. 90+3'te ise Leventspor yine Mehmet Ünal ile net bir pozisyondan sonuç alamadı. Olumsuz hava koşullarına rağmen büyük bir mücadeleye sahne olan maçta 85.dakikada Selçuk Kaya'nın golüyle Klasman Grubuna kalan Beykozlular sevinçlerini taraftarları ile birlikte paylaştılar.
Bu sonuçla Leventspor 46 puanda kalırken, Beykoz 1908 38 puana yükseldi. Sarı-Siyahlılar son maçında ligden çekilen Muratbey karşısında 3-0 hükmen kazanacak.
Ali Kemal Demir-Talip Ercan

YORUM YAP