Esen: Her şey çok güzel olacak

Esen: Her şey çok güzel olacak

21.05.2019 10:01:56

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında partililere seslenen CHP Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, “CHP ve CHPli gençler var oldukça ne Büyük Atatürk, ne de eserleri bu topraklar üzerinden silinemez bu nedenle herkes bilsin ki Her Şey Çok Güzel Olacak.” dedi.

Cumhuriyet Halk Partililer, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, CHP'li Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer, saygı duruşunda bulundu.

ESEN: GENÇLER OLARAK ATAMIZIN İZİNDE AYDINLIK YARINLARA EMİN ADIMLARLA YÜRÜYECEĞİZ
CHP Gençlik Kolları Başkanı Berker Esen, yaptığı açıklamada günün anlam ve önemine şu sözlerle değindi: “19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı heyecanını bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz. Bu önemli günün 100. Yılında Ulusal Kurtuluş ve Tam Bağımsızlık mücadelemizin büyük önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve sevgiyle anıyoruz.
Tarihimizin akışını değiştiren, kuruluşun ve bağımsızlığın yolunu açan, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, yurdumuzun düşman işgalinden kurtuluşunun ilk adımı olan, Atamızın Samsun'a çıkışının 100. yıldönümünü kutladığımız bu özel günde, Biz gençler olarak sonsuza kadar Atamızın izinde o'nun açtığı ışıklı yolda aydınlık yarınlara emin adımlarla yürüyeceğimizi bir kez daha yineliyoruz. Ulu Önder Atatürk biz gençlere Cumhuriyeti emanet ettiği gibi 19 Mayıs'ı da armağan etmiştir. Bu da Atatürk'ün biz gençlere olan inancını ortaya koymaktadır. 19 Mayıs 1919 sadece Kurtuluş Savaşının başlangıcı değil “Bir Türk dünyaya bedeldir” sözünün kanıtı ve Türk'ün yeniden diriliş destanıdır. Mustafa Kemal Atatürk “Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır. Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum.” diyerek Kurtuluş Savaşımızın zaferini gençlerimize armağan etmiş ve "Her şey unutulur. Fakat biz, her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki, hiç bir şeyi unutmayacaktır, geleceğin ümidi, ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir." diyerek de Cumhuriyetimizi gençlerimize emanet etmiştir.

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK”
İşte bu nedenledir ki, Türk Gençliği olarak bizlere düşen en büyük görev, bize bırakılan bu kutsal emanete yani tam bağımsız Türkiye Cumhuriyetine ve demokrasiye sonsuza dek sahip çıkmaktır. Tamda bu noktada önemle altını çizmek gerekirse 31 Mart seçimlerinde sandıktan çıkan milletin iradesine ve demokrasiye yapılan darbe karşısında İnancımız tamdır ki, bugüne kadar olduğu gibi Türk Gençliği, bundan sonra da üzerine düşen bu önemli görevi en güzel şekilde, layıkıyla yerine getirecek Atatürk devrimlerine, Cumhuriyet'e ve demokrasiye sonuna kadar sahip çıkacaktır. Bu emanet bizim en değerli hazinemizdir. CHP ve CHPli gençler var oldukça ne Büyük Atatürk ne de eserleri bu topraklar üzerinden silinemez bu nedenle herkes bilsin ki Her Şey Çok Güzel Olacak. Bundan zerre kadar kuşkumuz yoktur. CHP Silivri İlçe Örgütü olarak tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını kutlar, Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha saygı ve sevgiyle andığımızı ifade ederim.”
Renginar SALİ

YORUM YAP